Lenovo Moto X Style – štýlový návrat legendy

Motorola je späť, teraz aj so štýlom! A nesmie uniknúť ani našej pozornosti. Testovali sme ďalší smartfón tejto legendárnej značky, ktorý zaujme nielen telom.

Naše hodnotenie

87%
0 100

Výhody

  • predné stereo reproduktory
  • vysoký výkon a čistý Android
  • praktické funkcie Moto

Nevýhody

  • chýba notifikačná dióda
  • málo foto režimov
  • rozmery a hmotnosť

Jednou vetou

Lenovo Moto X Style je vydarený smartfón s veľkým nádherným displejom, prednými stereo reproduktormi, ale aj čistým Androidom, či výkonným procesorom.

U nás sú smartfóny tejto legendárnej značky plne pod hlavičkou koncernu Lenovo. Vo vydaní časopisu TECHBOX 4/2016 a nedávno aj na našom webe sme odhalili tajomstvo nerozbitného displeja modelu Moto X Force. Tentokrát sa pozrieme sa, čím púta pozornosť štýlový model Moto X Style.

Lenovo Moto X Style 19

Pozrite siLenovo Moto X Force – najodolnejšia vlajková loď

Áno, je to v prvom rade dizajn, ktorý je odlišný od smartfónov materského koncernu. Motorola však vždy bola iná, než ázijskí výrobcovia. Moto X Style s viac ako 15 cm dlhým telom do vrecka nohavíc tak ľahko neschováte.

Zadná strana je však rozumne zaoblená a potiahnutá protišmykovou vrstvou s vrúbkovaným povrchom. Vďaka tomu sa mi smartfón dobre držal v ruke a nešmýkal sa. Ak sa ale obávate, že by sa pri páde poškodil, nasaďte si naň ochrannú plastovú „obrúčku“.

Lenovo Moto X Style 23

Pozrite siLenovo Moto Z a Moto Z Force – vlajkové lode s výmennými modulmi

Tá prekrýva len obvodové strany, nie celú zadnú, ako obaly iných smartfónov Lenovo. Umiestnenie tlačidla ON/OFF nad tlačidlá hlasitosti nie je bežné a nejaký čas trvalo, kým som si na to zvykol. No vidím v tom zámer výrobcu, aby práve tlačidlá hlasitosti boli lepšie nahmatateľné napríklad počas hovoru.

Moto X Style je s 5,7-palcovou uhlopriečkou displeja už skôr phabletom, ako bežným mobilným telefónom. Hoci displej je oproti X Force „iba“ IPS, nemá problémy s farebnosťou, ani čitateľnosťou pod uhlami či v exteriéri.

Lenovo Moto X Style scr 09Lenovo Moto X Style scr 10Jeho veľkosť 71 x 126 mm oceníte pri mnohých príležitostiach. Fotení, pozeraní filmov či web stránok, alebo hraní hier. Obraz vďaka veľmi jemnému rozlíšeniu QHD, teda 1 440 x 2 560 px, je nádherný. Na druhej strane na to čiastočne dopláca výdrž batérie.

Funkciu Attentive Display využijete pri prezeraní webu alebo čítaní kníh. A to tak, že ak sa pozeráte na displej, nezhasne. Displej je tak silnou zbraňou X Style.

Lenovo Moto X Style 12Nad a pod ním je niekoľko senzorov, ktoré okrem bežných okolností, ako priblíženie k hlave počas hovoru, okolité svetlo atď., zaznamenávajú aj gestá. Napríklad, ak máte zhasnutý displej, nemusíte ho tlačidlom ON/OFF rozsvietiť, ak si chcete pozrieť udalosti alebo čas.

Stačí ponad displej prejsť rukou a približne na 10 sekúnd sa na ňom rozsvieti len to najnutnejšie. Spotreba batérie je takto oveľa nižšia. Že by kvôli tejto vychytávke chýbala notifikačná dióda? Naopak, smartfónu Moto X Style na prednej strane nechýbajú stereo reproduktory, ktoré top model X Force nemá.

Lenovo Moto X Style 13Operačným systémom je Android verzie 5.1.1 bez akejkoľvek nadstavby. Takže okrem aplikácií Connect, Migrácia a Moto v smartfóne nič navyše zbytočné nie je. Connect slúži na rýchle pripojenie k doplnkom od Motoroly.

Migráciu využijete na prenos multimédií, správ, kontaktov atď. medzi mobilnými telefónmi a aplikáciou Moto môžete smartfón ovládať hlasovými povelmi, alebo ho „naučiť“ rozpoznať prostredie a prepnúť sa do požadovaného režimu.

Lenovo Moto X Style scr 51Lenovo Moto X Style scr 14Chod Moto X Style má na zodpovednosť 6-jadrový procesor Snapdragon 808 s taktom 1,8 GHz, spolu s grafikou Adreno 418 a 3 GB RAM. Ten aj vďaka čistému Androidu podával počas testu vyrovnaný výkon bez zasekávania systému.

AnTuTu 6.1.4 mu pridelil výborných 64,5 tis. bodov a v 3DMARK ISU získal takmer 19800 b. Mnou testovaný model bol vo verzii so 16 GB flash pamäťou a podporou dvoch SIM.

Lenovo Moto X Style 28Tie sa aj s microSDXC pamäťovou kartou vkladajú do zásuvky na vrchnej strane smartfónu. Každá z kariet má svoje miesto, a tak nemusíte obetovať druhú SIM, ak chcete mať vloženú microSD kartu, ako u mnohých iných smartfónoch.

Lenovo Moto X Style 14Samostatnou kapitolou tohto smartfónu sú fotoaparáty. Predný má 5 Mpx snímač, zaznamenáva Full HD videá a pri širokouhlom zábere sníma 3,8 Mpx fotky. Pomocou HDR vie aj korigovať protisvetlo.

Jeho bonusom je LED, ktorá zasvieti, či skôr zabliká len počas snímania. Nesvieti natrvalo a neoslepuje, ako pri niektorých iných mobilných telefónoch.

Lenovo Moto X Style 20Zadný fotoaparát má snímač s rozlíšením 21 Mpx. V plnom rozlíšení ukladá snímky v pomere 4:3. Širokouhlé (16:9) zábery majú 16,1 Mpx rozlíšenie. Korekciu protisvetla HDR môžete zapínať manuálne, alebo to ponechať na automatiku.

Tak isto aj bod zaostrenia a hodnotu expozície si môžete nastaviť ručne, alebo to za vás spraví fotoaparát. Pri zázname videa je maximom UHD rozlíšenie, ale väčšina z vás si asi vystačí aj s Full HD.

Lenovo Moto X Style 31Rýchle spustenie alebo prepínanie medzi fotoaparátmi vykonáte dvojitým otočením zápästia. Aplikácia fotoaparátu nemá virtuálnu spúšť, fotky nasnímate dotykom kdekoľvek na displeji. Nastavenia si zobrazíte posunom po displeji zľava doprava.

Fotoaparát vytvára veľmi dobré zábery, len mi u neho chýbalo viac režimov pre pestrejšiu paletu fotografií.

Lenovo Moto X Style 21Pri tom všetkom doteraz spomenutom sa o dostatok energie nemusíte báť. 3 000 mAh batéria mi väčšinou vydržala 30-36 hodín bežného používania. Pri extrémnom hernom teste jej výdrž vyšla na cca 3 hodiny.

V balení však bola špeciálna nabíjačka, ktorá vďaka technológii TurboPower za 15 minút nabila batériu na ďalších 8-10 hodín používania. Pochopiteľne, podľa vyťaženia.

Lenovo Moto X Style je vydarený smartfón. Veľký nádherný displej s množstvom vychytávok, predné stereo reproduktory, čistý Android, výkonný procesor a fotky z hlavného fotoaparátu sú jeho veľkými bonusmi. Od redakcie TECHBOX si vyslúžil ocenenie TIP REDAKCIE.

TECHBOX tip redakcie

Pozrite si ukážkové fotografie, vyhotovené smartfónom Lenovo Moto X Style.

Recenzia bola uverejnená v časopise TECHBOX číslo 5/2016.

ZdrojTECHBOX

Lenovo Moto X Style

Cena 469,00 €
Veľkosť
153,9 x 76,2 x 11 mm, 178 g
Displej
5,7” QHD IPS, 1 440 x 2 560 px, 71 x 126 mm, 515 PPI
Fotoaparát
21 Mpx, PDAF, Dual-tone LED, HDR, UHD video, 5 Mpx web kamera, LED, Full HD video
Hardvér
Snapdragon 808, 6-jadrový, 1,8 GHz, Adreno 418, 3 GB RAM, 16 GB flash (9,61 GB dostupných), microSD do 128 GB, LTE Cat.6, GPS, Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 ac, NFC, microUSB, OTG, 2x Nano SIM, 3,5 mm jack, Li-Ion 3 000 mAh
Softvér
Android 5.1.1, Connect, Migrácia, Moto
Cena
469,00 €

Komentáre k článku