Lenovo Fitness Band G02 – fitness náramok, ktorý neprekvapil

Lenovo sa rozhodlo vstúpiť aj na trh s fitness náramkami a prináša nám Lenovo Fitness Band G02, náramok, ktorý svojimi funkciami nevychádza s priemeru, no výdrž vás poteší.

Naše hodnotenie

68%
0 100

Výhody

  • Dlhá výdrž
  • Jednoduchý elegantný dizajn

Nevýhody

  • Chýba viac funkcií
  • Nepraktické vyberanie displeju

Jednou vetou

Lenovo Fitness Band G02 je jednoduchý, intuitívny náramok, ktorý vás poteší dlhou výdržou a klasickými funkciami ako krokomer či zobrazovanie upozornení, no v roku 2017 už by to chcelo niečo viac.

Trh s fitness náramkami je veľmi bohatý a pri kúpe si máte skutočne z čoho vyberať. Lenovo najnovšie vydalo elegantný náramok Lenovo Fitness Band G02. Prečítajte si, čo si o ňom myslíme po týždni testovania.

Po rozbalení na váš čaká čierny náramok, ktorý dizajnom pripomína všetky ostatné fitness smart náramky. Hneď na úvod vás nepoteší trochu problematické nabíjanie.

Stredovú konzolu s displejom musíte veľmi opatrne vybrať z gumového náramku. Gumová časť sa však môže časom poškodiť alebo roztrhnúť, preto treba veľmi opatrne vyberať samotný displej. Nešikovné a nepraktické vyberanie z konzoly považujem práve za jednu z nevýhod náramku.

Pozrite siVylepšený náramok Mio SLICE sleduje aktivitu vášho srdca

Dotykový displej disponuje USB portom, ktorým ho nabijete cez svoj počítač alebo cez adaptér, ktorý však nie je súčasťou balenia. Samotné nabíjanie trvá okolo hodinky s tým, že na displeji sa vám zobrazí po nabití informácia, že môžete náramok odpojiť.

Pre správne fungovanie náramku je potrebné ho spárovať s aplikáciou GO2 Band. Prvé prepojenie neprebehlo práve ideálne a bol som nútený aplikáciu niekoľkokrát reštartovať kým môj iPad náramok našiel. Samotné spárovanie so zariadeným funguje, respektíve nie vždy funguje, cez Bluetooth.

Práca s aplikáciou je jednoduchá a intuitívna a osobne ma potešili rôzne nastavenia upozornení ako napríklad kalendár, budík či upozornenia na siete ako Facebook, Twitter či Viber.  Používateľské prostredie aplikácie je však trochu odfláknuté. Nájdete v nej síce farebné grafy a hlavné informácie rozdelné do štyroch kategórií, no dizajn rozhrania a celková prehľadnosť mohli byť určite pútavejšie. Tiež si viem predstaviť, že by niekomu mohla chýbať slovenská alebo česká lokalizácia.

Samotný náramok sa nosí pohodlne a prakticky ho necítite. Aplikácia vám dokonca vie zmerať aj aktitivtu počas spánku, no osobne uprednostňujem spánok bez zariadení ako smart hodinky či náramky.

Pozrite siNový fitness náramok Meizu Band s bezdrôtovým nabíjaním

Čo sa týka upozornení, je veľmi príjemné že vám napríklad správa z aplikácie Viber zavibruje na ruke a ukáže vám dokonca aj prepis správy. Žiaľ pre našu ľubozvučnú slovenčinu predstavuje naša diakritika problém a pri mene ako napríklad Rišo sa vám ukáže len Rio, čo nie je práve ideálne.

Ovládanie náramku funguje pomocou dotykového displeja. Pre zobrazenie informácii stačí displej podržať a následne scrollovať pre informácie o čase, počte krokov, spálených kalóriách či upozorneniach. Na náramku som uvítal stručné informácie, ktorých nebolo príliš veľa ako tomu býva u smart hodiniek.

Na náramku si môžete nastaviť aj zobrazovanie informácii pomocou naklonenia ruky cez zabudovaný senzor pohybu. Chýbala mi trochu väčšia variablitia nastavenia zobrazovania. Ako príklad by som uviedol veľmi malú dobu zobrazenia informácie a to iba na dve sekundy, po ktorých náramok jednoducho zhasol.

Pozrite siGarmin Vivofit Jr. – dizajnový fitness náramok pre vaše deti

Jedna z funkcií, ktorá príjemne prekvapila, je možnosť nájsť svoj telefón či tablet a to pomocou prezvonenia práve cez Lenovo Fitness Band G02.

Po dosiahnutí vášho cieľu, ktorý si nastavíte, vám náramok zavibruje. V mojom prípade to bolo 10 000 krokov denne. Náramok vám navyše ukáže aj prepočet na kilometre a spálené kalórie. Žiaľ, nejedná sa o žiadnu revolúciu a Lenovo Fitness Band G02 okrem veľmi dobrej batérie neponúka žiadnu slávu.

Samotné upozornenia po splnení cieľov sa vám ukážu po anglicky a nie vo vašom jazyku. Potešila by lepšia synchronizácia s aplikáciami tretích strán. Napríklad by vám mohol náramok poslať upozornenie, že je čas ísť do práce a ukázal by vám, koľko minút jazdy autom vás čaká.

Pozrite siSamsung Gear Fit2 – poriadne vylepšený fitness náramok

Batéria je jeden z mála, ak nie jediný, ťahák náramku. Pri aktívnom používaní spolu s upozorneniami a častým zobrazovaním času vydrží pokojne aj týždeň.

Čo mi však chýbalo, bola funkcia merania srdcového tepu alebo iných aktivít. Náramok vám síce zmeral, či idete pomalou chôdzou, normálnou chôdzou alebo behom, no pri iných aktivitách ako plávanie už náramok tak dobre nefungoval.

Ak hľadáte náramok, ktorý vás bude upozorňovať či merať vám kroky a nebude vás obťažovať inými zbytočnými informáciami či senzormi, potom je zariadenie práve pre vás.

Osobne by som dal prednosť smart hodinkám, za ktoré si síce zaplatíte o niečo viac, no dostanete aj viac funkcií a hlavne pridanej hodnoty.

Treba si však uvedomiť že sa jedná o fitness náramok za sympatickú cenu 39,99 eur a nie o smart hodinky, ktoré nielenže ponúkajú viac funkcií ale si za ne aj niekoľkonásobne priplatíte. Po mojej skúsenosti s Lenovo Fitness Band G02 oceňujem dlhú výdrž, elegantný dizajn a samotné meranie krokov. Funkcií však mohlo byť rozhodne viac.

Komentáre k článku