ASUS VivoWatch – fitness hodinky, ktoré si môžete obliecť aj k saku

Mnohí používatelia by radi monitorovali svoju dennú aktivitu, väčšina fitness náramkov im však doposiaľ nevyhovovala kvôli dizajnu, ktorý sa nehodí k elegantnejšiemu oblečeniu. Nové VivoWatch môžu byť pre nich doslova spasením.

Naše hodnotenie

83%
0 100

Výhody

  • elegantný vzhľad
  • veľmi dobrá výdrž na jedno nabitie
  • priebežné meranie tepu počas dňa

Nevýhody

  • nezobrazujú meno volajúceho
  • sú vhodné skôr na beh
  • slabší vibračný motorček

Jednou vetou

Je pravda, že ASUS VivoWatch sú jedným z najelegantnejších fitness náramkov na trhu, funkcie podobné inteligentným hodinkám od nich však čakať nemôžete.

ASUS VivoWatch sa na prvý pohľad možno tvária ako inteligentné hodinky, ale opak je pravdou. Ide totiž o monitor vašej dennej a nočnej aktivity skrytý v elegantnom tele. Prednej strane hodiniek dominuje monochromatický displej s rozlíšením 128 x 128 px. Ten sa síce nemôže svojím grafickým prejavom rovnať niektorým konkurentom, ale práve vďaka nemu sa môžu VivoWatch pýšiť skutočne veľmi dobrou výdržou.

https://youtu.be/OmplIBzJINg

Pozrite siPrečo batéria nových ASUS VivoWatch vydrží až desať dní?

Proklamovaných desať dní sa mi síce počas testu dosiahnuť nepodarilo, ale pri bežnom používaní môžete rátať s výdržou na úrovni šiestich až siedmich dní. Displej je lemovaný kovovým rámikom, na ktorom sa bohužiaľ už po niekoľkých dňoch objavili prvé škrabance.

 

ASUS VivoWatch TB new_07

Náramok, ktorým hodinky disponujú, je štandardného 22 mm rozmeru, takže v prípade, že vám nebude vyhovovať, jednoducho ho môžete vymeniť za iný. Aj ten, ktorý nájdete v balení, je však pohodlný a vďaka nízkej hmotnosti nebudete hodinky na ruke takmer cítiť. Veľkou výhodou je aj to, že pre meranie srdcového tepu nie je potrebné mať hodinky na ruke príliš pevne.

ASUS VivoWatch TB new_06

A čo tieto hodinky okrem zobrazovania času a dátumu dokážu? Ak čakáte notifikácie, tak vás sklamem. Jedinou notifikáciou, ktorú hodinky zobrazia, je prichádzajúci hovor, a aj to bez zobrazenia mena kontaktu. Na prepínanie medzi jednotlivými obrazovkami poslúži dotykový displej. Okrem času na ňom môžete mať zobrazený počet krokov, spálené kalórie, nastavenie budíka, aktuálny pulz, alebo UV index.

ASUS VivoWatch TB new_03

Ten sa vám môže zdať ako zbytočnosť, ale v letných horúcich dňoch oceníte informáciu o tom, ako silno slnko svieti. Nechýba ani sumár vášho tréningu či aktivity v spánku, a to vrátane komfortného spánku. Sklamaním však pre mňa bolo, že po aktivácii tréningového módu hodinky nevedeli rozoznať, že bicyklujem a aj po 30-tich minútach na bicykli mi oznámili, aby som sa začal hýbať. Takže ak radi beháte, budete z VivoWatch nadšení, ak ale preferujete iné športy, z tréningov si okrem merania srdcového tepu veľa informácií nedonesiete.

ASUS VivoWatch TB new_05

Samozrejme lepšiu analýzu vašej dennej a nočnej aktivity získate vďaka aplikácii, ktorá je dostupná pre iOS a Android. Aplikácia ponúka detailný prehľad o počte krokov, spálených kalóriách, srdcovom tepe a vašom tréningu či spánku. Hlavným ukazovateľom vašej činnosti je Happiness Index (HI), ktorý je okrem čísla zobrazovaný aj graficky. Čím bližšie ste k stovke, tým ste aktívnejší.

ASUS VivoWatch TB new_08

Aplikácia ponúkne všetko, čo by ste od nej čakali a okrem zobrazenia nameraných údajov v rôznych časových intervaloch môžete pomocou nej aktualizovať hodinky či nastaviť si budík. Ten je bohužiaľ iba jeden a vibračný motorček, ktorý vás má ráno zobudiť, nepatrí k najsilnejším. Tiež by som privítal možnosť voľby viacerých ciferníkov, v súčasnosti sú k dispozícii iba dve možnosti.

ASUS VivoWatch TB new_04

ASUS VivoWatch sú jednými z najelegantnejších fitness hodiniek na trhu. Okrem ich vzhľadu oceníte aj vodeodolnosť, meranie UV indexu a srdcového tepu, ktoré je pomerne presné. Škoda, že hodinky si neporadia s iným športom, ako je beh a pri prichádzajúcom hovore vám nezobrazia, kto volá. Drobné vylepšenia by sa zišli aj aplikácii ASUS VivoWatch.

Ďalšie odborné recenzie na hodinky ASUS VivoWatch nájdete na Recenzie.SME.sk.

ASUS VivoWatch

Cena 159,00 €
Veľkosť
priemer 35 mm, hrúbka 12 mm
Displej
monochromatický, dotykový displej, 128 x 128 px
Hardvér
3-osý akcelerometer, optický senzor pre snímanie tepu, UV senzor, Bluetooth 4.0, vibračný motorček, IP67, 22 mm náramok, výdrž batérie 10 dní
Softvér
vlastný operačný systém, ASUS HiVivo aplikácia pre iOS a Android, automatická synchronizácia
Cena
159,00 €

Komentáre k článku