Kovový Honor 6X útočí duálnym fotoaparátom a výdržou batérie

Pôvod značky Honor dôverne poznáme, preto neprekvapuje kvalita a spoľahlivosť týchto smartfónov. Honor 6X z nastolenej cesty nevybočuje.

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • hlavný fotoaparát
  • výdrž batérie
  • výkon a spoľahlivosť systému

Nevýhody

  • hybridný slot SIM
  • slabšie video
  • umiestnenie čítačky odtlačkov

Jednou vetou

Honor 6X je vydarený smartfón s výborným duálnym fotoaparátom. Ku cti mu slúži výkon a spoľahlivý chod systému, ako aj výdrž batérie.

V kovovej konštrukcii je osadený IPS displej s uhlopriečkou 5,5”, ktorý je prekrytý 2.5D ochranným sklom. S rozlíšením Full HD je dobre čitateľný aj na slnku a verne zobrazuje farby.

recenziaHonor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Priestor pod ním je bez akéhokoľvek hardvérového prvku. Funkčné tlačidlá sú, žiaľ, súčasťou displeja. Nad ním je obligátny reproduktor slúchadla, 8 Mpx webkamera, príslušné snímače a dokonca aj signalizačná LED dióda. Tá mnohým smartfónom chýba.

Pozrite siHonor 8 Pro prichádza na Slovensko za priaznivú cenu

Umiestnenie tlačidiel hlasitosti a ON/OFF na pravej strane je dobré, oboma rukami som ich bez problémov vždy nahmatal. Zadný kryt je pevný, slot pre SIM karty a microSD pamäťovú kartu je na ľavej strane. Len škoda, že je hybridný. Buď sú v ňom dve Nano SIM karty, alebo jedna SIM s pamäťovkou.

Ďalším neduhom je protiľahlé umiestnenie 3,5 mm audio a micro USB konektorov na vrchnej a spodnej strane. Mriežky evokujúce prítomnosť stereo reproduktorov klamú, pod jednou z nich je len mikrofón. Umiestneniu čítačky odtlačkov prstov vzadu tiež neviem prísť na chuť, jej funkčnosť je však vynikajúca.

Pozrite si7 postrehov o Honor 7 Premium po dlhodobom teste

 

Jedným z plusov Honor 6X je výkon a spoľahlivosť, ktoré má na starosti 8-jadrový procesor Kirin 655 spolu s grafikou Mali-T830. Dopĺňa ich bohato postačujúca 3 GB pamäť RAM, ako aj 32 GB vnútorný priestor.

Systémom je síce ešte Android 6.0 doplnený nadstavbou EMUI 4.1, no v dohľadnom čase má byť dostupná aktualizácia na Android 7. V testoch smartfón podal výborné výsledky. AnTuTu vykázal 57 186 b. a 3DMARK ISU dokonca 11 786 b. Svižnosť i spoľahlivosť však preukázala aj prax. Darmo, pôvod sa nezaprie.

Honor 6X je napájaný solídnou 3 340 mAh batériou. V záťažovom teste vydržala viac ako štyri hodiny, čo je slušný parameter. Pri bežnom používaní bez hrania hier som ju nabíjal najskôr takmer po dvoch dňoch, hoci by aj s pripojením na internet vydržala i ďalšiu noc.

Pozrite siHonor V9 oficiálne predstavený – poznáme cenu aj detaily

Najväčším lákadlom tohto smartfónu je duálny fotoaparát. Hlavný senzor Sony IMX386 vytvára 12 Mpx fotografie v pomere 4:3. Vďaka PDAF veľmi rýchlo a spoľahlivo zaostruje. Druhý 2 Mpx snímač zaznamenáva hĺbku ostrosti a napomáha napr. pri tzv. bokeh efekte, čiže rozmazaní pozadia. Fotoaparát má veľké množstvo režimov.

Okrem manuálneho s podrobnými nastaveniami je tu aj Krása, HDR, SlowMotion či Časozber. Najviac sa ale vybláznite so Špeciálnymi efektmi, kde zachytíte svetlá áut, vytvoríte graffiti, hodvábnu vodu, alebo nasnímate hviezdnu oblohu. Výsledné fotky sú výborné, čo sa v tejto kategórii často nevidí.

Honor 6X je vydarený smartfón s výborným duálnym fotoaparátom. Ku cti mu slúži výkon a spoľahlivý chod systému, ako aj výdrž batérie. Škoda hybridného slotu SIM kariet a slabšieho videa. No za celkový pomer výkonu a ceny mu naša redakcia udelila ocenenie DOBRÁ CENA.

Pozrite si aj vzorové fotografie zo smartfónu Honor 6X:

ZdrojČasopis TECHBOX 5/2017

Honor 6X

Cena 259,00 €
Veľkosť
150,9 x 76,2 x 8,2 mm, 162 g
Displej
5,5” IPS, 1 080 x 1 920 px, 68 x 121 mm, 401 PPI
Fotoaparát
12 Mpx Sony IMX386 + 2 Mpx, PDAF, f/0,95-16, LED, HDR, Profesionálny, Panoráma, Spomalené video, Časozber, Full HD video, 8 Mpx web kamera, Krása, Panoráma, Časozber, Full HD video
Hardvér
Huawei Kirin 655, 8-jadr., 2,1+1,7 GHz, Mali-T830, 3 GB RAM, 32 GB flash (24,2 GB), microSDXC 128 GB, LTE, GPS, Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11n, micro USB, OTG, 2x Nano SIM, 3,5 mm jack, Li-Ion 3 340 mAh
Softvér
Android 6.0, FM rádio, HiCare, Kompas, Správca telefónu, Vmall, Zdravie, Zrkadlo
Cena
259,00 €

Komentáre k článku