Reklama

Komu sa oplatí kúpiť Apple Magic Keyboard?

Richard Pliešovský
90 %
Nová klávesnica síce neprináša žiadne revolučné riešenia, ale opäť je o kúsok ďalej ako jej predchodkyňa Apple Wireless Keyboard.

Výhody

  • vynikajúca klávesnica
  • vstavaná batéria
  • dobre „drží“ na stole

Nevýhody

  • nie je podsvietená
  • cena
  • lightning kábel so starou USB koncovkou a bez redukcie na USB-C

Spoločnosť Apple predáva okrem svojich ikonických zariadení aj niekoľko druhov príslušenstva. Nepochybne ide o kvalitné výrobky, i keď všetky do jedného idú v firemnom duchu – Nepredáme sa lacno.

Nenechajte sa pomýliť, klávesnica je na trhu už pár rokov. Klávesnica Apple Magic Keyboard nahradila starý model Apple Wireless Keyboard koncom roka 2015. Hlavnou zmenou oproti predchádzajúcemu typu je, že má zabudovanú batériu, ľahkú synchronizáciu s počítačom a novú technológiu stláčania kláves. Vynovený je aj dizajn výrobku, ktorý je kompaktnejší a uhladenejší.

Po otvorení nájdete v balení klávesnicu s lightning káblom, ktorý slúži na synchronizáciu s počítačom a na nabíjanie samotnej batérie v klávesnici.

V zápale rýchlo vyskúšať nový kúsok, zapol som klávesnicu a na MacBooku dal vyhľadávať nové Bluetooth zariadenie. No ani po niekoľkonásobnom zapínaní a vypínaní sa mi to nepodarilo. Čo už, zrejme je baterka úplne vybitá. Šup ju dať nabiť a po hodine skúšam opäť. Zase nič. Tak sa idem spýtať starého dobrého uja Googla a – íha! Klávesnicu mám predsa pripojiť cez lightning kábel a tak ju spárovať. Urobím to, bleskurýchlo sa zosynchronizuje a všetko je OK. Zaujímavé je, že ak nemáte MacBook a chcete si spárovať klávesnicu s iPadom, urobíte to práve tak, ako som sa ja márne pokúšal – vyhľadať nové zariadenie v Bluetooth nastaveniach.

Možno sa pýtate, pre koho je klávesnica určená, veď kto má notebook,  má predsa aj klávesnicu. Používať ju s iPadom, bez prenosného obalu, ktorý by ju držal aj s tabletom, nie je dvakrát pohodlné – ale môžem vám povedať, prečo som si ju zadovážil ja. Svoj MacBook používam nielen s jeho vlastným displejom, ale aj s externým monitorom. Vtedy môžem zaklapnúť displej, robiť len s myšou a práve s touto klávesnicou.

Osobne som si žiadny rozdiel medzi klávesnicou z MacBooku a Magic Keyboardom nevšimol – až na to, že externá klávesnica nie je podsvietená a nemá Touch Bar. Píše sa mi na nej veľmi dobre a s minimom preklepov. Keď si občas sadnem pred inú klávesnicu žasnem, koľko preklepov na nej dokážem vyprodukovať.

Prekvapením nie je, že Apple Magic Keyboard funguje s iPadom. Po synchronizácii s Macom som ju našiel v Bluetooth nastaveniach, pripojil a mohol písať. Potom som skúsil, čo na to povie iPhone a čuduj sa svete, tiež som sa pripojil a mohol ju využívať.

Keď sa vrátim k otázke z nadpisu – pre koho je táto klávesnica určená, tak to rozdelím do troch skupín. Môže slúžiť ako príručná klávesnica pre majiteľov iPadu. Kto má notebook a pracuje ako ja, využije ju pri práci s externým monitorom – je to oveľa pohodlnejšie, ako sa skláňať ku klávesnici a potom dvíhať hlavu k veľkej obrazovke. Posledná skupina, kde ju bude určite treba, je pre majiteľov počítačov, napríklad iMac, Mac mini, Mac Pro a podobne. Tieto mašinky nemajú žiadnu vstavanú klávesnicu, takže jedna – a kvalitná – sa im určite zíde. Ešte pripomínam, že okrem tejto klávesnice Apple ponúka aj model s numerickou klávesnicou.

Pozrite si

Logitech Craft – top klávesnica nie len pre profesionálov

Batéria má vydržať na jedno nabitie mesiac, v závislosti od intenzity používania. Jej hmotnosť je 231 gramov. Požiadavky na systém: Bluetooth 4.0, OS X 10.11, iOS 9.1 alebo novšie.

Na Slovensku môžeme kúpiť Apple Magic Keyboard v rozmedzí 99 až 120 eur, čo je dosť, ale na druhej strane, vydrží určite minimálne pár rokov a je celkom možné, že prežije váš súčasný počítač.

Apple Magic Keyboard si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ju nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.