JBL Everest 300 – slúchadlá plné rozporov

Mostové slúchadlá je tovar, ktorý sa hlavne v zahraničí predáva ako teplé rožky. JBL patrí medzi popredných výrobcov týchto slúchadiel, ale aj mnohých iných audio produktov. Ako uspeje ich elegantná novinka JBL Everest 300?

Naše hodnotenie

79%
0 100

Výhody

  • Bezdrôtové počúvanie
  • Veľmi dlhá výdrž

Nevýhody

  • Relatívne nepohodlné
  • Neprehľadné ovládanie

Jednou vetou

Slúchadlá, s ktorými budú bežní poslúchači hudby zaručene spokojní, ale pre pohodlnosť si radšej kúpu dobre premyslite.

Harman, audio-gigant, ktorý sa môže pochváliť takými akvizíciami a dcérskymi spoločnosťami ako AKG, Harman/kardon či Revel, je najviac známy svojim vlastníctvom prvotriednej firmy na poli komerčných audio produktov – JBL. Práve firma JBL prichádza s bezdrôtovými slúchadlami JBL Everest 300.

JBL Everest 300 1

JBL poznajú hádam všetci milovníci hudby. Mnohí obľubujú ich štýlové vodotesné outdoor reproduktory Clip a Clip 2, alebo reproduktory s farebným podsvietením Pulse. Treba však povedať, že vedia robiť aj kvalitné slúchadlá.

Pozrite siZvuk, ktorý môžete vidieť. Na novom reproduktore JBL

JBL Everest 300 patria do strednej cenovej triedy slúchadiel značky JBL. Veľkosťou by sme ich skôr mohli zaradiť k tým menším. V prípade, že chcete ich väčšieho súrodenca, siahnite po JBL Everest 700. Náušníky vám nesadnú okolo celých uší, len vám ich zakryjú.

JBL Everest 300 2

Bledý elegantný dizajn vsadil skôr na jednoduchosť než nejaké extravagancie. Hlavový most je z príjemného materiálu pripomínajúceho jemnú gumu alebo tvrdenú penu. Náušníky sú z mäkkého koženkového materiálu, ktorý je veľmi príjemný na uši.

Celkovo je ich konštrukcia dizajnovo zvládnutá pekne a zároveň sú dostatočne pevné, takže ich len tak nepoškodíte.

Slúchadlá sa chvália ergonomickou konštrukciou zameranou na komfort a majú samozrejme jednoducho nastaviteľné konce podľa dĺžky hlavy. Musím však vytknúť kameň úrazu, ktorý sa pravidelne objavuje u mnohých slúchadlách a to, že ich viac-hodinové používanie vám môže spôsobiť vonkajšiu bolesť hlavy.

Ja osobne som už po dvoch hodinách počúvania cítil pôsobenie tlaku, ktorý bol veľmi nepríjemný.

JBL Everest 300 6

Samotný zvuk dosahuje perfektnej kvality. Treba však dodať, že pri menej kvalitných formátoch ako napríklad mp3 budete počuť takmer všetky nedokonalosti nahrávky. Hlasitosť slúchadiel je dostatočná a odhlučnenie je na výbornej úrovni.

Cez Spotify som vyskúšal hádam všetky známe žánre a môžem JBL pochváliť za naozaj kvalitný zvuk či už ide o dunivé basy, alebo o silné výšky. Frekvenčný rozsah je podľa výrobcu 10 Hz – 22 kHz a citlivosť je 100 dB/1mW.

Čo sa týka bezdrôtovosti, musím JBL pochváliť za ich rýchle spárovanie s akýmkoľvek Bluetooth zariadením v priebehu asi troch sekúnd. V krabici nájdete aj priložený kábel, keby ste chceli počúvať hudbu tradičným spôsobom.

Výdrž slúchadiel je ich najväčším plusom, keďže pokojne ich môžete mať bez nabitia aj 22 hodín. Osobne som ich za týždeň aktívneho počúvania nabíjal iba raz. Samotné nabitie pomocou USB trvá menej ako dve hodiny.

Najväčším nedostatkom slúchadiel je však ich ovládanie. Na každej strane nájdete niekoľko tlačidiel. Na jednej strane máte ovládanie hlasitosti a možnosť stopnutia skladby aj s podporou dvoj či trojkliku. Na druhej strane nájdete jedno tlačidlo na spárovanie s ostatnými slúchadlami a jedno na zapnutie/vypnutie slúchadiel.

JBL Everest 300 5

Všetky tlačidlá sú však veľmi drobné, takže si ich jednoducho pomýlite. Zároveň kým sa ich nenaučíte naspamäť, pravdepodobne ich nebudete vedieť rozoznať ani keď ich budete mať v rukách.

Napríklad pri tlačidlách na zapnutie a spárovanie je ikona označená tak drobným písmom, že ju nedokážete prečítať. To isté platí aj o tlačidlách hlasitosti, kde by som osobne skôr prijal klasické koliesko na pridávanie hlasitosti, alebo pri značke ako je JBL by sa nestratila nejaká forma dotykového ovládania.

JBL Everest 300 3

JBL Everest 300 s vami komunikujú pomocou blikania kontroliek pri tlačidle spustenia a párovania. Potešila aj hlasová komunikácia, ktorá vám oznámi keď je headset zapnutý, vypnutý, či pripravený na spárovanie.

Slúchadlá majú využitie aj na prijímanie hovorov. Určite poteší aj funkcia ShareMe 2.0, s ktorou môžete spárovať viacero slúchadiel JBL a počúvať tak súčasne hudbu alebo film. Táto funkcia sa určite nestratí pri spoločnom počúvaní na cestách vo vlaku či v lietadle.

Pozrite siBang & Olufsen Beoplay H5 – prvé bezdrôtové štuple z Dánska

Slúchadlá JBL Everest 300 sú veľmi kvalitný komerčný produkt, ideálny na cesty, ale aj na bežné používanie doma. Zvuk je perfektne vybalansovaný a výdrž vás veľmi príjemne prekvapí. Neurazí vás ani konzervatívny dizajn, no ovládanie je naozaj sklamaním. Cena slúchadiel je 149,00 € a kúpite ich na JBL.sk. Pohodlnosť bola pre mňa mínusom, no táto negatívna skúsenosť môže byť čisto individuálna. Za podobnú sympatickú cenu však nič podobne kvalitné na trhu nenájdete.

JBL Everest 300 4

 

Zdrojwww.jbl.sk

Komentáre k článku