HyperX CloudX: slúchadlá pre hráčov s vysokými nárokmi

Na trhu s hernými slúchadlami nájdete množstvo zaujímavých modelov. My sme sa v redakcii bližšie pozreli na novinku HyperX CloudX určenú platforme Xbox One a Windows 10.

Naše hodnotenie

91%
0 100

Výhody

  • vymeniteľné náušniky
  • veľmi odolná konštukcia
  • kvalitný zvuk

Nevýhody

  • nevhodné do verejnej dopravy
  • látkové náušniky sú ako magnet na prach

Jednou vetou

Herné slúchadlá HyperX CloudX ponúkajú nielen kvalitný zvuk, ale aj pevnú a ohybnú konštrukciu odolnú voči poškodeniu.

Firmu HyperX, ktorá je divíziou známej spoločnosti Kingston, poznáte určite predovšetkým vďaka výkonným pamäťovým kartám a SSD diskom. Spoločnosť sa však venuje aj headsetom, čomu nasvedčuje vydanie už druhej verzie HyperX Cloud II a nami recenzovanej novinky HyperX CloudX.

https://youtu.be/Ao40L7pUxVk

Hneď po otvorení balenia som sa potešil prenosnému puzdru v ktorom sú slúchadlá dostatočne chránené. Balenie ďalej obsahuje vymeniteľné náušniky, 2 metrový predlžovací kábel pre PC zapojenie a samotné sivo-strieborné hráčske slúchadlá HyperX CloudX s hmotnosťou 309 gramov.

hyperx-cloudx-22

Kovová konštrukcia je pevná a zároveň aj dostatočne ohybná, čím autori predišli poškodeniu pri neopatrnom zaobchádzaní. Hlavový most slúchadiel sa mi podarilo vystrieť takmer do roviny bez známok poškodenia či praskania.

Pozrite siBlackBeat 2 Pro – vstupné bezdrôtové slúchadlá s dobrou cenou

hyperx-cloudx-3

Hráčske slúchadlá HyperX CloudX sú licencované pre hernú konzolu Xbox One (mali by fungovať aj s PS4), čo sa odzrkadlilo na jednoduchom pripojení. Stačí zapojiť 1,3 m kábel do ovládača Xbox One s 3,5 mm jack konektorom a môžete sa pustiť do hrania.

hyperx-cloudx-14

Zapojením do notebooku ma na prvý dojem zaskočila hlasitosť, ktorá bola veľmi nízka. Po chvíli som však zaregistroval uchytený ovládač zvuku na visiacom kábli, prostredníctvom ktorého je možné korigovať hlasitosť a tiež aktivovať mikrofón.

hyperx-cloudx-6

Kvalita zvukového výstupu z mikrofónu je nadpriemerná. Vďaka podpore komunikačnej aplikácie Team Speak, Skype a mnohých ďalších predídete nedorozumeniam a výpadkom.

Pozrite siPowerbeats 3 – štýlové slúchadlá s čipom od Apple

hyperx-cloudx-18

To najhlavnejšie, a teda kvalita zvuku vás milo prekvapí. Pomocou testovacích videí obsahujúcich kvalitný priestorový zvuk som počul, presne z akej strany prišiel výstrel, kde sa niekto pohol a odkiaľ prichádzal krik.

Môj celkový dojem z priestorového zvuku bol výborný. Ani po dlhšom počúvaní hudby a hraní hier som nemal pocit nepohodlia či tlaku na ušiach.

Látkové náušniky mi úplne vyhovovali. Ak by ste skôr preferovali koženkové s pamäťovou penou, aj tie nájdete spolu so slúchadlami v balení.

hyperx-cloudx-13

Novinku kúpite už za približne 100 eur. V danej cenovej kategórii nájdete ešte napríklad Bluetooth slúchadlá Marshall Major II, Sony MDR-ZX770BN alebo aj model Razer Kraken 7.1 Chroma.

hyperx-cloudx-2

Vyslovene herné slúchadlá HyperX CloudX si s látkovými náušnikmi radšej do MHD neberte, keďže okolie bude nútené počúvať vaše obľúbene skladby či výstrely v hre. Avšak koženkové disponuje podstatne lepšou izoláciou zvuku.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku