HyperX Cloud Revolver S – parádny multifunkčný headset pre každého hráča

HyperX Cloud Revolver S je headset, ktorý si vás získa kvalitným spracovaním a 7.1-kanálovým zvukom. Po stránke online komunikácie je na tom headset už horšie.

Naše hodnotenie

81%
0 100

Výhody

  • Kvalitné materiály
  • Multiplatformová podpora

Nevýhody

  • Otravné káble
  • Menej kvalitný prenášaný zvuk

Jednou vetou

Elegantný headset HyperX Cloud Revolver S poteší kvalitnými materiálmi a multiplatformovou podporou, po stránke zvuku však pokrivkáva a to hlavne pri online komunikácii.

Aj keď je leto už tu, počasie nie vždy praje tomu, aby sme deň strávili vonku. Niekedy si treba aj zahrať a na to potrebujeme kvalitný headset. Jeden taký sme mali možnosť vyskúšať.

HyperX Cloud Revolver S je kvalitný a pekne spracovaný kúsok technológie, ktorú sme podrobili nášmu testovaniu. Pri headsete ide v prvom rade o pohodlnosť a kvalitu zvukového prenosu. Svoju rolu však zohráva aj dizajn.

Pozrite siLenovo ukázalo svoj prvý headset pre rozšírenú realitu a AI asistentku

Po rozbalení mohutnej krabice vás čaká krásne spracovaný kus techniky s koženými náušníkmi, ktoré sadnú pohodlne na každé ucho vďaka pamäťovej pene. Samotný most tvorí kvalitná oceľ, ktorá dodáva headsetu na atraktivite. Pod kovovým mostom sa nachádza ešte jeden spájací most, tentokrát z kvalitnej kože. Netreba zabudnúť, že headset je káblový, čo môže byť síce trochu otravné, no na druhej strane, znižuje to tak jeho finálnu cenu.

Kovové materiály však spôsobujú aj jeden nedostatok a tým sú vibrácie pri dotyku rukou, ktoré budete počuť znásobene v ušiach.

Pozrite siLogitech G533 Wireless Gaming Headset – 7.1ch zvuk nielen pre hráčov

Samotné zapojenie prebieha jednoducho. Stačí napojiť jeden kábel do zdroja, v mojom prípade PlayStation 4 cez USB konektor, druhý kábel prepája headset a prvý kábel a tretí kábel sa nachádza na samotnom headsete. Záležitosť na dve minúty a samozrejme môžete začať okamžite hrať.

Poďme sa však pozrieť na kvalitu zvuku. Keďže sa jedná o káblový headset, môžeme potvrdiť, že o kvalitu sa báť nemusíte, keďže HyperX Cloud Revolver S prináša skutočne prvotriedny 7.1-priestorový stereo zvuk. Pri hraní akčných hier sa bude zvuk rozliehať všade okolo vás, akoby ste na bojisku skutočne boli. Frekvenčný rozsah zvuku je 12 Hz – 28 000 Hz a zvuk vychádza z dvojice 50 mm meničov. Menšou chybičkou krásy je tlmený efekt samotného zvuku. Napriek kvalite spracovania máte pocit, že zvuky sú akosi vzdialené.

Pozrite siRazer Thresher Ultimate – profesionálny headset pre Xbox One a PlayStation 4

Mikrofón, ktorý si viete od headsetu šikovne odpojiť, ukázal menšie nedostatky. Síce ma kamarát počul dobre a zreteľne, jeho bolo počuť veľmi vzdialene. Hlas na druhej strane žiaľ nepočujete zreteľne ani jasne. Síce headset disponuje stíšením okolitého šumu, no pri hraní akčných multiplayerových hier sa stalo, že som mal problém vôbec počuť ostatných hráčov komunikujúcich so mnou.

Samotný kábel je dostatočne dlhý a hlavne pokrytý látkovým materiálom, takže sa vám nebude zamotávať a ani vás obmedzovať pri hraní. Na druhej strane by som asi skôr siahol po bezdrôtovom headsete najmä ak sa jedná o konzolové hranie. Práve dlhý kábel natiahnutý cez celú miestnosť je nedostatkom, ktorý obmedzuje najmä konzolových hráčov.

Pozrite siASUS ROG Centurion – pohodlný headset pre profi hráčov

Výhodou samotného mikrofónu je, že si ho viete kedykoľvek odpojiť, keďže sa napája cez 3,5 mm jack. Musím uznať, že sa jedná o veľmi šikovné riešenie. Medzi hlavnú devízu headsetu HyperX Cloud Revolver S zaraďujem pohodlnosť. Mal som možnosť vyskúšať už množstvo slúchadiel a takmer vždy ma bolela po pár hodinách, niekedy už minútach hlava. Pri tomto testovanom kúsku som však nemal najmenší problém.

Výhodou je tiež multiplatformová podpora headsetu. Môžete ho tak použiť nielen pri hraní na PC, ale aj pri PlayStation 4, Xbox One či Wii U. Nestratí sa však ani pri počúvaní cez telefón. Práve táto devíza ho odlišuje od bezdrôtovej konkurencie.

Pozrite siHyperX Cloud Revolver – headset s Dolby Surround Sound

K headsetu dostanete aj malú ovládaciu konzolu, ktorú nájdete na kábli a na ktorej si viete nastaviť potrebné konfigurácie. Konzola disponuje DSP zvukovou kartou, ktorá váš audio zážitok ešte viac okorení. Zároveň si viete na nej stíšiť zvuk hudby alebo zvuk mikrofónu. Tiež si viete prepínať medzi jednotlivými zvukovými režimami pomocou tlačidla. Jedná sa o náhradu klasického ekvalizéra, len tu máte na výber iba tri módy.

Je trochu škoda, že sa firma HyperX radšej nerozhodla pre mobilnú aplikáciu, v ktorej by ste vedeli presnejšie nastaviť, o aký zvuk máte záujem. Aby vám konzola nezavadzala, disponuje štipcom, ktorý si viete prichytiť o kus elektroniky alebo oblečenia.

Záverom sa pozrieme na cenu, ktorá mohla byť ešte o pár desiatok eur nižšia, no na druhej strane za sumu 160 eur dostanete kvalitne spracovaný káblový headset, ktorý vás poteší najmä svojou pohodlnosťou a kvalitou zvukového prenosu.

Pozrite siASUS ROG Centurion sú prvé hráčske slúchadlá s 10 meničmi

Výhodou je, že headset môžete využiť ako klasické slúchadlá aj pri počúvaní hudby či pozeraní filmov, kde sa tiež môžete tešiť na 7.1-kanálový zvukový zážitok.

Zároveň vás poteší jednoduchosťou, keďže stačí, aby ste headset pripojili cez USB alebo 3,5 mm kábel a o viac sa nemusíte starať. Žiadna inštalácia špeciálneho softvéru nie je potrebná. V jednoduchosti je krása a pri tomto headsete to platí dvojnásobne, takže ak ste vášnivý hráč a chceli by ste kvalitný headset za primeranú cenu, ktorý stačí iba zapojiť a hrať, potom vám môžem headet HyperX Cloud Revolver S všetkými desiatimi odporučiť.

Komentáre k článku