HyperDrive – praktický Hub pre váš nový MacBook

Koncom roka 2016 som si kúpil 13-palcový MacBook Pro 2016 bez Touch Baru, ktorý má iba dvojicu USB-C portov. Bez adaptérov to však skutočne nejde, a tak som hľadal.

Naše hodnotenie

72%
0 100

Výhody

  • množstvo portov
  • kvalita spracovania
  • dizajn

Nevýhody

  • plastové telo
  • chýba Ethernet adaptér
  • otvor pre USB 3.1 porty

Jednou vetou

HyperDrive: Thunderbolt 3 USB-C Hub MacBook Pro 13" and 15" 2016/2017 je praktické príslušenstvo s množstvom portov pre váš nový MacBook.

Ponuka na trhu bola mizerná, každému adaptéru niečo chýbalo. Na Kickstartzeri som však objavil novinku HyperDrive: Thunderbolt 3 USB-C Hub for 2016 MacBook Pro. Ihneď sa mi zapáčil a vôbec prvýkrát som vyskúšal crowdfundingovú kampaň.

Úvodné kusy som síce už nestihol, ale i cena 79,90 dolárov s dopravou sa mi zdala zaujímavá. Mimochodom, projekt na Kickstarteri bol mimoriadne úspešný, podporilo ho 20 680 ľudí a vyzbieral celkovo 1 842 141 dolárov, pričom plán bol 100 000!

Pozrite siSatechi Aluminum Pro Hub – chýbajúci kúsok pre MacBook Pro

Dodávka sa síce oneskorila, ale 3 mesiace od objednávky som vydržal. HyperDrive (celým názvom HyperDrive Hub for Thunderbolt 3 USB-C MacBook Pro 13″ and 15″ 2016/2017) je veľmi praktické príslušenstvo, zaujme najmä rozmermi.

Tvorcovia sa inšpirovali dizajnom MacBokov a dokonca je k dispozícii v oboch farebných verziách. Sklamaním je, že napriek očakávanému hliníkovému spracovaniu prišiel plastový adaptér, ktorý sa dosť zahrieva.

Obsahuje však takmer všetko, čo som potreboval. HDMI port s podporou 4K rozlíšenia je umiestnený v hornej časti adaptéra, takže HDMI kábel vám pri práci neprekáža. Nechýba dvojica USB-C portov, čítačka SD či microSD pamäťových kariet a dvojica USB 3.1 portov. Práve USB porty sú tiež malým sklamaním, niektoré USB kľúče do nich nevojdú.

ZDROJ | HYPER by Sanho Corporation

HyperDrive je dostupný aj na stránke producenta HYPER by Sanho Corporation za cenu 99,99 $.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojČasopis TECHBOX 6/2017

Komentáre k článku