Honor Magic Earbuds potešia ANC a slušnou cenou

Čínsky Honor v apríli predstavil a rovno na trh uviedol nie len nový notebook MagicBook, ale aj nové plne bezdrôtové slúchadlá Magic Earbuds. Okrem dizajnu podobného tým od Apple zaujmú svojou výbavou. Za pomerne nízku cenu ponúkajú aj aktívne potláčanie okolitého hluku. V tejto cenovej kategórii je to vec nevídaná. 

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • priaznivá cena
  • aktívne potláčanie okolitého hluku
  • dizajn

Nevýhody

  • slabšia výdrž
  • oneskorenie zvuku s MacBookom
  • chýba možnosť úpravy hlasitosti

Jednou vetou

Honor Magic Earbuds sú výborné plne bezdrôtové slúchadlá, ktoré určite stoja za zváženie. Ponúkajú slušný zvuk, príjemný dizajn, pohodlné nosenie a čiastočnú odolnosť.

Neviem presne, či mám v rukách predajné balenie nových slúchadiel od Honoru, v Datarte, ktorý ich u nás predáva vraj exkluzívne, som ich pozrieť nebol, no Honor ich na testovanom obale nazýva TWS Earphone. A aby mixovania názvov nebolo málo, v pridruženej appke sa nazývajú FlyPods 3. A nech je mix názvov dokonalý, tak v Bluetooth rozhraní smartfónu ich nájdete ako Huawei Walrus_3a76. Nie som si celkom istý, že je to len testovaným modelom.

Každopádne, v balení nájdete majú oválnu krabičku v bielom (alebo modrom, podľa konkrétnej verzie), v ktorej sú magneticky uchytené dva plne bezdrôtové štuple s dizajnom podobným AirPodom od Apple. Schválne píšem podobným, pretože na rozdiel od AirPodov majú tie od Honoru aj gumené nadstavce, vďaka čomu lepšie držia v uchu (nové AirPods Pro majú síce gumené nadstavce, ale ich dizajn je už odlišný). V balení sú 4 sety od najmenších po najväčšie.

Tvar i gumené nadstavce umožňujú so slúchadlami aj športovať. Navyše je ich telo odolné voči potu, takže ich môžete pokojne používať aj v lete. Hmotnosť 5,5 gramu (jedno slúchadlo) k tomu určite pomáha.

Krabička obsahuje batériu s kapacitou 410 mAh, ktorá dokáže dodávať slúchadlám energiu na 10-15 hodín. Samotné slúchadlá dokážu hrať zhruba 2-3 hodiny v závislosti od hlasitosti a zapnutého či vypnutého ANC. Dokážu to vďaka 37 mAh batérii v každom z nich. Tá mohla byť podstatne väčšia, no na druhej strane, počas športovania či bežného používania aj tak nepočúvate hudbu dlhšie. Vždy sa nájde moment, kedy viete slúchadlá z uší zložiť a dať ich aspoň na pár minút dobiť do krabičky.

Na krabičke je USB-C port, čo kvitujem. Vedľa neho je nenápadné tlačidlo, ktorého podržaním na dve sekundy s otvoreným krytom sa začnú slúchadlá párovať s akýmkoľvek kompatibilným zariadením. Párovanie je pritom otázka pár sekúnd.

Spárovať si slúchadlá môžete aj cez mobilnú appku AI Life od Huawei (iba pre Android), no veľký význam to nemá. Cez appku je možné sledovať iba percentá nabitia a nastaviť gestá, prípadne aktualizovať firmvér slúchadiel.

Gestá majú v appke názov odkazy. Obe slúchadlá majú na svojej vonkajšej časti dotykové snímače a dokážu rozpoznať dvojité ťuknutie a ťuknutie a podržanie. V prípade dvojitého ťuknutia je možné slúchadlu nastaviť jednu zo štyroch preddefinovaných možností. V prípade ťuknutia a podržania ale môžete nastaviť iba ovládanie potláčania hluku – zapnuté – vypnuté – vnímanie okolia (awareness).

Dotykové senzory sú úplne základné a tak nie je možné čakať, že pomocou dotyku bude možné ovládať napríklad hlasitosť prehrávaného zvuku. To mi aj tak trochu chýbalo a musel som vždy siahnuť po smartfóne, alebo po Touch Bare Macu.

Veľkým sklamaním je pre mňa oneskorenie zvuku pri spárovaní s MacBookom. Neviem či ide o chybu Bluetooth v Macu alebo v slúchadlách, no vie to celkom prekážať hlavne pri sledovaní filmov alebo seriálov. Pozeráte hercovi na pery a jeho slová počujete aj so sekundovým oneskorením. Nestalo sa mi to pritom iba raz. V prípade pripojenie k smartfónu som ale podobný neduh nezaznamenal. Honor Magic Earbuds sa pritom pripájajú pomocou Bluetooth 5.0

Čo sa ale samotného zvuku týka, ten ma celkom milo prekvapil, hlavne vzhľadom na danú cenovú kategóriu zariadenia. V princípe mi na ňom nič nevadilo. Čakať špičkové podanie celého spektra možné nie je, no ak máte radi populárnu hudbu, potešia vás celkom slušné basy. Vďaka za to patrí 10 mm meničom a pomerne veľkej ozvučnici. O nič horšie na tom nie sú ani výšky, iba občas sa strácali stredné tóny. So slúchadlami so dokázal počúvať aj 4 sezóny od Vivaldiho a prekvapivo mi to nevadilo a nemusel slúchadlá skladať z uší.

Aktívne potláčanie hluku funguje celkom spoľahlivo, no aj bez neho sú vďaka gumeným nadstavcom slúchadlá celkom dobre odhlučnené voči nepríjemným zvukom okolia. O potlačenie hluku sa stará trojica mikrofónov v každom slúchadle. Dva snímajú hluk von, tretí sníma „hluk“vraj v uchu.

Tak ako vo väčšine prípadov, aj v tomto ale aktívne potláčanie funguje pre zväčša nízke tóny. Plačúci novorodenec medzi ne nepatrí. Ak teda cestujete lietadlom (aktuálne nemožné odskúšať), MHD či iným dopravným prostriedkom, ktorý vydáva nepríjemné monotónne zvuku, slúchadlá sú pre vás ako stvorené. Opäť ale pripomínam, že ide o cenovo dostupné štuple, takže od nich nemôžete čakať výsledky ako od slúchadiel Bose.

V tichom prostredí kancelárie odporúčam aktívne potlačenie hluku vypnúť. Ono totiž slúchadlá neustále posielajú do uší istú frekvenciu, ktorú počujete ako šumenie. V tichu je to teda skôr na obtiaž, ako potechu.

Slúchadlá nie je možné mať spárovné s dvomi zariadeniami súčasne. Nie je možné ich ani bezdrôtovo nabíjať. Napriek tomu ich považujem za veľmi vydarený model, ktorý s cenou 119 € by mohol byť na zozname mnohých z vás, ktorí uvažujete nad cenovo dostupnými slúchadlami aj na šport.

Honor Magic Earbuds sú výborné plne bezdrôtové slúchadlá, ktoré určite stoja za zváženie. Ponúkajú slušný zvuk, príjemný dizajn, pohodlné nosenie a čiastočnú odolnosť. Výdrž mohla byť lepšia, appka mohla mať viac funkcií, ale za ich cenu to nejde.

Aj preto si od nás zaslúžia ocenenie…


Slúchadlá Honor Magic Earbuds si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Komentáre k článku