Herné príslušenstvo Logitech G nielen pre profesionálov

ZDROJ | Logitech

Ak vám nestačí obyčajná klávesnica a tri tlačidlá na myši sú málo, tak je na čase skúsiť profesionálne riešenie. Logitech také má a dokonca je kompletne zladené - Logitech G502 Proteus Core, G910 Orion Spark a G633 Artemis Spectrum

Naše hodnotenie

94%
0 100

Výhody

  • profesionálne spracovanie
  • možnosti prispôsobenia
  • jednotný ovládací panel

Nevýhody

  • vysoká cena
  • ťažšie slúchadlá
  • myš určená iba pre pravákov

Jednou vetou

Ak máte radi jemné a rýchle klávesy a sedí vám dizajn či parametre modelov od Logitech-u, tak sú pre vás tieto produkty určite horúcim kandidátom.

Logitech G502 Proteus Core 8
ZDROJ | Logitech

 

Logitech G502 Proteus Core

Už na prvý pohľad je zrejmé, že G502-ka patrí do vyššej triedy herných drôtových myší. Moderný technický dizajn v čiernej farbe kontrastuje z modrým podsvietením a doplnkami.

Myš nie je priamo zameraná na určitý typ hier ale celkovo 11 programovateľných tlačidiel dokáže splniť potreby väčšiny používateľov. Samozrejmosťou je kalibrácia hmotnosti myši, na čo slúži pätica 3,6-gramových závaží.

Logitech G502 Proteus Core 5
ZDROJ | Logitech

Pri používaní G502-ky mi viac vyhovovala ťažšia konfigurácia, ktorá obsahovala všetky závažia. Zmena ich počtu a umiestnenia je ale veľmi jednoduchá a vykonáva sa odklopením krytu na spodnej strane. Na myš som si zvykal pár dní.

Pri prechode z klasickej „kancelárskej“ si je potrebné nájsť správnu polohu ruky aj pohodlný stisk. Tlačidlá na ľavej strane sa dajú ľahko stlačiť v prípade, že máte dlhšie prsty a nesprávny uchop.

Po týždni používania sa už k starému modelu nevrátite. Dôvodom je hlavne presnosť a precíznosť zariadenia.

Senzor dokáže pracovať s citlivosťou až 12 000 DPI a jeho nastavenie môžete kedykoľvek zmeniť za chodu z predvolených nastavení.

Logitech G502 Proteus Core 2
ZDROJ | Logitech

Úrovne citlivosti sa dajú takisto jednoducho softvérovo meniť. Tak si stačí vytvoriť tie najpoužívanejšie nastavenia a môžete hrať. Senzor sa takisto dokáže prispôsobiť povrchu, na ktorom myšku používate.

Ja som recenzoval na látkovej podložke Logitech G240 (29,99 €), ktorú má myš v pamäti už od výroby, no nezaznamenal som žiaden problém ani na laminátovom povrchu pracovného stola.

Model Proteus Core sa od svojho brata Proteus Spectrum líši najmä absenciou programovateľného podsvietenia.

Vzhľadom k malému cenovému rozdielu medzi oboma modelmi by som pravdepodobne siahol po druhom menovanom modeli. Ak vám ale vyhovuje práve modrá farba, tak je Proteus Core jednoznačne dobrá voľba.

94,99 €

Logitech G910 Orion Spark 7
ZDROJ | Logitech

Logitech G910 Orion Spark

G910-ka je ďalším z prémiových herných produktov Logitech-u. Táto klávesnica si zakladá najmä na mechanických spínačoch Romer-G, ktoré zabezpečujú rýchlejšiu detekciu stisku klávesy a plynulejší pocit pri stlačení.

Výsledkom je, že na klávesnicu si jednoducho musíte zvyknúť, lebo je pocitovo iná ako väčšina konkurencie. Mechanické klávesy sú v miere preklepov a odozvy úplne inde, ako klasické membránové modely.

Logitech G910 Orion Spark 1
ZDROJ | Logitech

Ich ľahký a rýchly stisk je ale otázkou zvyku. Pokiaľ ste zvyknutí na IBM M-type klávesy, respektíve na Cherry MX Black spínače, tak bude G910 podstatne „ľahšia“ na stlačenie, na čo si treba zvyknúť.

Nedá mi nespomenúť inteligentné podsvietenie, u ktorého si môžete určiť špecifickú farbu každej klávesy. Na to máte k dispozícii pritom celú RGB škálu 16,8 milióna farieb. Klávesnicu si tak môžete prispôsobiť k dizajnu vášho počítača, jednotlivým hrám, alebo podsvietenie jednoducho vypnúť.

Logitech G910 Orion Spark 4
ZDROJ | Logitech

9 programovateľných tlačidiel iba zvyšuje funkcionalitu. Na zabezpečenie komfortu výrobca pribalil dve rôzne opierky zápästí.

G910-ka je k tomu samozrejme aj výškovo nastaviteľná a užitočným doplnkom sú aj multimediálne ovládacie prvky v pravom hornom rohu.

Ak ste fanúšikmi štatistík a dát, tak vás Logitech poteší integrovaným stojanom pre váš smartfón alebo tablet, kde si môžete v rámci domácej siete spustiť a zosynchronizovať nástroj Arx Control. Ten vám potom ukazuje herné štatistiky alebo hardvérové využitie vášho počítača.

199,00 €

 

Logitech G633 Artemis Spectrum 1
ZDROJ | Logitech

Logitech G633 Artemis Spectrum

K dobrému hernému zážitku patrí bez pochýb aj kvalitný zvuk. G633-ky sú uzavreté herné slúchadlá, ktorých cieľom je úplná izolácia od okolitého sveta, aby si bolo možné hranie naplno vychutnať.

To sa im naozaj dobre darí. Oceňujem pritom použité materiály, najmä na samostatných slúchadlách, ktoré dobre tesnia a súčasne netlačia na uši.

Slúchadlá sú pomerne ťažké a tak je občas problém pri prudšom pohybe hlavy, kedy majú tendenciu sa z hlavy zosunúť.

Logitech G633 Artemis Spectrum 3
ZDROJ | Logitech

Na druhej strane však disponujú priam nekonečným USB káblom, ktorým sa pripájajú k počítaču a tak som po dlhom čase nemal problém s nechceným „strhnutím“ slúchadiel z hlavy.

Zvuk v hrách je naozaj dobrý vrátane basov aj priestorového zvuku, a to vďaka podpore Dolby 7.1 surround.

Polohovo nastaviteľný mikrofón sa zapne iba v prípade že ho vysuniete a vaši spoluhráči vás budú počuť jasne a zreteľne. V prípade počúvania hudby je kvalita zvuku na dobrej úrovni, no G633-ka nie je rozhodne produkt pre profesionálnych milovníkov hudby.

Logitech G633 Artemis Spectrum 4
ZDROJ | Logitech

Okrem USB pripojenia je k dispozícii aj klasický 3,5mm jack. Prepínanie zdroja zvuku sa rieši na ľavom slúchadle, kde nájdete aj programovateľné tlačidlá a ovládač hlasitosti.

Práve programovateľné tlačidlá dokážu meniť napríklad ekvalizér priamo v hre, čím si viete okamžite upraviť zvykový profil. Samozrejmosťou je aj inteligentné nastavenie farby podsvietenia. Opäť máme na výber zo 16,8 milióna farieb.

179,00 €

Všetky pokročilé nastavenia sa dejú cez Logitech Gaming Software, ktorý obsahuje ovládače a podrobné nastavenie všetkých testovaných produktov ako aj iných modelov z rady Logitech Gaming.

Vyzdvihujem hlavne bezproblémový chod a jednoduché nastavenie vrátane autodetekcie hier a iných detailov.

Za cenu, ktorá presahuje 500 € si už môžete pri kúpe herného príslušenstva vyberať. Ak máte radi jemné a rýchle klávesy a sedí vám dizajn či parametre modelov od Logitech-u, tak sú pre vás tieto produkty určite horúcim kandidátom.

Komentáre k článku