Duálna autonabíjačka Sturdo Pro Sport USB-C/USB je naozaj do každého počasia

S príchodom mobilných zariadení sme odkázaní na nabíjanie viac ako je nám milé. Kto trávi v automobile viac času určite nejakú autonabíjačku má. Tento týždeň sa mi dostalo jedno takéto praktické zariadenie do rúk na posúdenie.

Naše hodnotenie

92%
0 100

Výhody

  • pevná konštrukcia z hliníka
  • podpora Quick Charge 3.0
  • duálna nabíjačka s USB-C a USB-A portami

Nevýhody

  • Cena mohla byť o pár eur nižšia

Jednou vetou

Univerzálna autonabíjačka Sturdo s podporou Quick Charge 3.0 disponuje portami USB-A a USB-C a prekvapí mimoriadne kvalitným spracovaním.

Autonabíjačka Sturdo je na prvý pohľad ako každá druhá. Má kompaktné rozmery, zasúva sa do zásuvky zapaľovača a ponúka dva USB výstupy. No aj taká triviálna drobnosť, akou je toto zariadenie, môže potešiť kvalitou a odlíšiť sa od konkurencie.

 

Prvé príjemné prekvapenie som zažil, keď som otvoril obal a chytil nabíjačku do ruky. Obal nie je z lacného plastu, ale je vyrobený z hliníka. Ten zabezpečí mechanickú pevnosť a primeranú ochranu pre vnútorné komponenty.

Sturdo Pro Sport má dva výstupy, jeden je najpoužívanejší typ USB-A a moderný, reverzibilný USB-C. Po zasunutí do 12 V zásuvky automobilu sa efektne rozsvieti modré svetlo okolo okraja nabíjačky, používateľovi sa teda nestane, že sa mu nabíjačka počas jazdy vysunie a prestane nabíjať.

Druhé príjemné prekvapenie bolo, že autonabíjačka podporuje funkciu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Za 10 minút minút nabije telefón približne o 10 až 12 %, čo je postačujúce, ak potrebujeme narýchlo doplniť energiu. Rýchle nabíjanie využijete aj pri ďalších produktoch, čo je rozhodne obrovskou výhodou tohto príslušenstva.

Nabíjačka poskytne výstupný prúd 2,1 A pre USB-A a 2,4 pre USB-C. Pracovať dokáže v teplotách od – 40 do + 40 °C. Ako vieme, na Slovensku nie je v zime problém mínus dvadsať a v lete sa interiér vozidla dokáže zohriať aj na štyridsať stupňov.

Autonabíjačka Sturdo Pro Sport USB-C/USB sa predáva za 21,99 eur. Na trhu sú aj lacnejšie modely, otázkou je, či majú porovnateľné parametre. Mne tento model vyhovoval a jednoznačne bol najkvalitnejší, aký som kedy v aute používal a vlastne aj videl. 

ZdrojSturdo

Komentáre k článku