DOD RX400W – spätné zrkadlo s kamerou

ZDROJ | TECHBOX

Ak ste rozmýšľali nad kúpou kamery do auta, zaujímavým riešením môže byť rovno kúpa spätného zrkadla so zabudovanou kamerou. Osobne vidím v takomto riešení výhodu. Akú?

Naše hodnotenie

88%
0 100

Výhody

  • kvalita videozáznamu
  • pevné uchytenie
  • informácie vo videách

Nevýhody

  • cúvacia kamera za príplatok
  • rozlíšenie a viditeľnosť displeja

Jednou vetou

Kamera v spätnom zrkadle DOD RX400W prekvapí jednoduchou montážou, kvalitným videozáznamom, možnosťou vložiť do videí viacero dôležitých informácií a tiež umožňuje pripojenie cúvacej kamery.

Kamera vám nebude nikde na čelnom skle prekážať a nemusíte ju neustále vyberať z auta. Káble je samozrejme vhodné skryť pod čalúnenie strechy. Montáž nového modelu DOD RX400W na vaše pôvodné spätné zrkadlo je rýchla vďaka uchyteniu pomocou suchého zipsu (velcro prúžkom), navyše je kamera veľmi tenká.

DOD RX400W 02
ZDROJ | TECHBOX

Uchyteniu som spočiatku nedôveroval, ale musím uznať, že kamera držala na mojom zrkadle pevne a dokonca aj pri ovládaní tlačidlami sa nijako výrazne nehýbala. Len prúžky sú veľmi dlhé, a tak z nich musíte buď odstrihnúť, alebo schovávať, čo nepôsobí veľmi esteticky.

Pozrite siS kamerou DOD LS470W vám už nič pred autom neunikne

Počas testovania som ocenil kvalitu spätného zrkadla, ktoré dokáže výborne eliminovať oslnenie áut idúcich za vami. Samotná kamera je umiestnená v ľavej časti zrkadla a môžete ju otáčať v dostatočných uhloch horizontálne aj vertikálne. Svoju ideálnu polohu si určite nájdete.

DOD RX400W 03
ZDROJ | TECHBOX

Objektív kamery je tvorený zo šiestich vrstiev skla a najvyššie rozlíšenie videí je Full HD. Môžete si vybrať aj nižšie rozlíšenie, mhohí ocenia režim HD s 60 fps. S kvalitou nahrávok som bol spokojný. Videá sú plynulé, majú prirodzené farby a navyše aj dynamický rozsah je veľmi dobrý, problémom nie je ani protisvetlo.

Objektív kamery je možné natočiť do požadového uhla a poteší kvalitnou optikou.
Objektív kamery je možné natočiť do požadového uhla a poteší kvalitnou optikou. ZDROJ | TECHBOX

DOD sa síce pýši technológiou WDR práve pre vyváženú expozíciu, ale ako u jedného z mála výrobcov nie len na papieri, výsledky vidíte aj pri reálnom používaní. Dokonca na videách bolo vidieť dobre odvedenú prácu aj technológie 3DNR, ktorá znižuje šum najmä pri horších svetelných podmienkach. Nočné videá sú tiež pozitívnym prekvapením.

K zrkadlu môžete pripojiť aj cúvaciu kameru, rovnako môžete video poslať do vášho multimediálneho systému.
K zrkadlu môžete pripojiť aj cúvaciu kameru, rovnako môžete video poslať do vášho multimediálneho systému. ZDROJ | TECHBOX

Kamera dokáže vkladať aj dôležité údaje do videa. Súčasťou videí tak môže byť okrem GPS súradníc aj dátum, čas nahrávky či rýchlosť auta. Vložiť si môžete aj váš vlastný text. Pokiaľ si videá prezeráte v softvéri od výrobcu, môžete sledovať aktuálnu polohu auta aj na Google mapách.

DOD RX400W 06
ZDROJ | TECHBOX

K dispozícii je aj 4,3-palcový displej. Jeho rozlíšenie však pripomína minulé storočie a grafika menu rovnako. Aj viditeľnosť displeja je slabá a ovládanie pomocou hardvérových tlačidiel zase nepraktické. Prekvapením je však podpora slovenského jazyka.

Samozrejmosťou sú funkcie ako uzamknutie záznamu pri havárii či automatické nahrávanie pri náraze. Praktickou novinkou je tiež možnosť pripojenia cúvacej kamery, ktorá však nie je v balení. Aj keď ju pripojíte, RX400W z nej nezaznamenáva videá, takže ak spôsobíte kolíziu pri cúvaní, nebudete mať o tom záznam.

Kamera v spätnom zrkadle DOD RX400W (289,00 €) od spoločnosti DOD-TECH splní vaše očakávania. Prekvapí jednoduchou montážou, kvalitným videozáznamom a možnosťou vložiť do videí viacero dôležitých informácií. Viditeľnosť a rozlíšenie displeja mohli byť lepšie.

Recenzia bola publikovaná v časopise TECHBOX 5/2016.

Komentáre k článku