Creative Sound Blaster X7: budete ho milovať a to nielen pre jeho vzhľad

Spoločnosť Creative je známa svojimi kvalitnými audio produktami. Určite medzi ne patrí aj novinka Sound Blaster X7, ktorú sme mali na test. Chcete vedieť prečo si to myslíme? Dozviete sa to v našej recenzii.

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • kvalitné spracovanie
  • možnosti pripojenia
  • kvalita reprodukcie

Nevýhody

  • občasné problémy so zapnutím
  • ovládanie hlasitosti

Jednou vetou

Creative Sound Blaster X7 je zosilňovačom, ktorý budete milovať, ponúkne totiž skutočne kvalitnú reprodukciu a veľmi dobre spracovanie, ktoré je v jeho prípade spojené aj s elegantným dizajnom.

Creative Sound Blaster X7 nie je určený na prenášanie podobne ako iné, menšie modely výrobcu. Na stole však bude mať svoje stále miesto. Vďaka skutočne lákavému dizajnu ho určite nebudete schovávať. My sme na test dostali Sound Blaster X7 v nádhernej bielej farbe. Teda skôr vo farebnej kombinácii čiernej a bielej.

Creative Sound Blaster X7_04

Pozrite siSound Blaster X7 je skutočnou dizajnovou a hudobnou lahôdkou

Telo samotného zosilňovača je síce plastové, ale veľmi dobre spracované. Prednej strane dominuje veľký kruhový ovládač hlasitosti, ktorý umožňuje aj rýchle stíšenie prehrávaného audia. V prípade bielej verzie pridáva jeho zlaté lemovanie na luxusnom vzhľade. Pod ním nájdete tlačidlo pre zapnutie a párovanie zosilňovača so zdrojom hudby pomocou technológie Bluetooth.

Creative Sound Blaster X7_02

Občas sa nám stávalo, že tlačidlo nereagovalo a nedarilo sa nám Sound Blaster X7 vypnúť. Na pravej strane je tlačidlo SBX, ktoré ako už istotne viete pridá hudbe poriadnu dávku basov. Pod tlačidlami svoje miesto našla trojica konektorov, ktoré sú rovnako vyvedené v zlatej farbe. Jeden vstup slúži pre pripojenie mikrofónu a dva ostatné pre pripojenie slúchadiel.

Creative Sound Blaster X7_05

Bočné strany sú pomerne jednoduché. Na ľavej nájdete USB vstup pre pripojenie USB kľúča. Na pravej bočnej stene je umiestnená anténa NFC pre rýchle párovanie s podporovanými zariadeniami. Podstatne bohatšia je však zadná strana, ktorá obsahuje všetky potrebné konektory pre pripojenie tak reproduktorov, ako aj zdrojov hudby.

Creative Sound Blaster X7_15  Creative Sound Blaster X7_13

Okrem konektora pre pripojenie napájania sa tu nachádza aj prepínač impedancie (4 Ohm / 8 Ohm), konektory pre pripojenie reproduktorov, Chinch konektory pre pripojenie vstupov a výstupov, optický vstup a výstup a microUSB konektor. Okrem konektorov na zadnej strane nájdete aj dva malé otvory, do ktorých môžete umiestniť kovový držiak na slúchadlá. Elegantné riešenie, ako mať slúchadlá stále poruke.

Creative Sound Blaster X7_07

Čo sa parametrov Creative Sound Blaster X7 týka jedná sa skutočne silný zosilňovač, ktorý svojím výkonom postačí aj náročnejším používateľom. V prípade nami testovanej bielej verzie disponuje zosilňovač výkonom 50 W + 50 W a impedanciu na výstupe pre slúchadlá má len 1 Ohm. Ak sa vám táto verzia, ktorá sa predáva za 499 € bude zdať zbytočne výkonná, môžete siahnuť aj čiernej verzii. Tá poskytuje výkon 38 W + 38 W s impedanciou 2,2 Ohm. Cena tejto verzie je 399 €.

Creative Sound Blaster X7_10

My sme novinku testovali s reproduktormi Creative E-MU XM7, ktoré sa k nemu vynikajúco hodia. A to nielen vzhľadom, ale aj spracovaním a kvalitou reprodukcie. Dovolíme si tvrdiť, že táto kombinácia vás kvalitou svojej reprodukcie dostane a aj pri vysokých hlasitostiach sa budete tešiť z kvalitného zvuku. Ak sa pre Creative Sound Blaster X7 rozhodnete, určite však pri skúšaní jeho možností myslite aj na susedov. Budú totiž hravo vedieť, čo si práve púšťate. Cena reproduktorov je 299,99 €.

Creative Sound Blaster X7_09  Creative Sound Blaster X7_11

Kombináciu X7 a E-MU XM7 využijete aj ak radi sledujete filmy. V momente keď túto zostavu pripojíte k televízoru, budete sa cítiť ako v kine a to aj napriek tomu, že zvuk bude prúdiť len z dvojice reproduktorov. Pri akčných scénach si kľudne nechajte zapnutú funkciu SBX, vďaka ktorej si užijete poriadnu silu výbuchov a iných akčných scén vo filme. Pri reči však basové podanie bude trochu prekážať.

Creative Sound Blaster X7_14

Väčšina z vás bude však Creative Sound Blaster X7 aj tak používať primárne na počúvanie hudby. Tu príde vhod rýchle párovanie pomocou NFC, ako aj kodek AptX, ktorý sa postará o kvalitnú reprodukciu. Pripojenie je stabilné a k reprodukcii nemáme žiadne výhrady. Občas sa nám však z neznámeho dôvodu stávalo, že po opätovnom pripojení sa zosilňovač nastavil na maximálnu hlasitosť. Na to si treba dávať pozor.

Creative Sound Blaster X7_14

Drobným nedostatkom je aj ovládanie hlasitosti prehrávania pomocou potenciometra. Pri točení sa hlasitosť pridávala iba v jednotkách percent a následne z neznámeho dôvodu skočila o hore o niekoľko krokov. Nakoniec sme hlasitosť radšej ovládali priamo na zdroji hudby. Poteší však možnosť rýchleho stíšenia prehrávania stlačením otočného potenciometra.

Creative Sound Blaster X7_03

Creative Sound Blaster X7 a Creative E-MU XM7 je kombinácia, ktorá vás bude stáť pomerne veľa peňazí, pravdou však ostáva, že získate skutočne kvalitné zariadenie na reprodukciu zvuku, ktoré sa môže smelo rovnať štúdiovým zariadeniam. Rovnako všetkých budúcich majiteľov potešia aj bohaté možnosti pripojenia, ako aj kvalita spracovania. Škoda drobných nedostatkov v ovládaní hlasitosti, ako aj ovládania zapnutia a vypnutia zosilňovača. Creative Sound Blaster X7 však môžeme smelo odporučiť každému, kto túži po skutočne kvalitnej reprodukcii a štýlovom vzhľade. Práve z tohto dôvodu si Creative Sound Blaster X7 od nás odnáša ocenenie „TIP REDAKCIE.“

tip_redakcie

Komentáre k článku