Coolpad MAX – s Duálnym priestorom pre súkromný obsah

Po niekoľkých modeloch nižšej a strednej triedy priniesol čínsky Coolpad smartfón aj pre náročnejších. Coolpad MAX je vlajkovou loďou výrobcu, čomu nasvedčujú jeho parametre v porovnaní s ostatnými modelmi z vlastnej dielne.

Naše hodnotenie

81%
0 100

Výhody

  • Duálny priestor
  • kovové telo
  • kvalitný hlavný fotoaparát

Nevýhody

  • multitouch len na 3 prsty
  • výdrž batérie v záťaži
  • nepodporuje LTE našich operátorov

Jednou vetou

Coolpad MAX je kovová dizajnová chuťovka s Duálnym priestorom pre súkromný obsah.

Coolpad_novinky_Torino_Max_33Už pri prvom pohľade a uchopení mi bolo jasné, že Coolpad opustil doterajšie dizajnové línie. Prémiovejší vzhľad, ktorého základom je tvrdený letecký hliník, dopĺňa 2.5D Gorilla Glass 4.

Coolpad_novinky_Torino_Max_34To chráni 5,5” IPS displej s Full HD rozlíšením s veľkosťou 68,5 x 121 mm. O jeho výbornej čitateľnosti a farebnom podaní netreba polemizovať. Jeho súčasťou je klasická trojica tlačidiel.

Coolpad MAX scr 018  Coolpad MAX scr 019

Tie sa ale dajú skryť, a tak môžete mať k dispozícii celú plochu displeja. Navyše môžete meniť aj ich zoradenie a farbu pozadia, čo je veľmi praktické.

Pozrite siBalenie nového Coolpadu Max nás prekvapilo

Zlatému farebnému vyhotoveniu smartfónu sekunduje predinštalovaná čierno-zlatá téma prostredia CoolUI 8.0. V jej štýle sú prispôsobené aj ikony základných funkcií a predinštalovaných aplikácií. Aj to dodáva novinke na elegancii.

Coolpad MAX scr 037  Coolpad MAX scr 002

Chod smartfónu zabezpečuje 8-jadrový procesor Snapdragon 617 spolu so 4 GB RAM. V AnTuTu 6 získal veľmi dobrých 44 628 b. (AnTuTu 5.7.1., 64 bit. – 38 086 b.). Počas testovania som nezaznamenal výpadky systému, ktorým je Android 5.1.1. Ten je, ako som už spomenul, doplnený o nadstavbu CoolUI 8.0.

Coolpad_novinky_Torino_Max_37Taktiež spúšťanie a chod bežných aplikácií či multitasking boli bezproblémové. Pri náročnejších hrách sa už občasné zaváhanie prejavilo. Pri teste multitouchu ma zarazila podpora len troch prstov. Veď mnohé lacnejšie modely majú podporu aj 10 prstov…

Coolpad_novinky_Torino_Max_35Do spoločnej zásuvky pre SIM karty vložíte buď dve Nano SIM, ale SIM kartu a pamäťovú microSD kartu. Je teda len a len na vás, či sa uspokojíte so 64 GB pamäte pri použití Dual SIM režimu. Zostal som však nemilo prekvapený z toho, že ani pri viacerých pokusoch so SIM kartami rôznych operátorov sa MAX nepripojil do LTE siete!

Coolpad MAX 13Na zadnej strane sú dva významné prvky. Snímaču odtlačkov prstov môžete nakonfigurovať až 5 prstov a pre každý z nich môžete zvoliť inú funkciu, napr. odblokovanie smartfónu, vytvorenie snímky, spustenie vybranej aplikácie, vytočenie kontaktu a mnoho iného. Snímač pritom reaguje rýchlo a spoľahlivo.

Coolpad MAX scr 150Celkom uspokojivé výsledky podáva aj 13 Mpx fotoaparát so snímačom ISOCELL, ktorý má PDAF zaostrovanie a Dual tone LED blesk. Popri automatickom využijete aj SLR režim vytvárajúci zaujímavé bokeh snímky, ďalej skrášľujúci režim, alebo vytváranie GIF či panorám.

Coolpad MAX scr 159Ak sa radi hráte s nastaveniami, vyskúšajte profi režim, kde upravíte expozíciu, čas uzávierky (do 8 s), ISO, zaostrenie a ďalšie parametre. Výsledné snímky sú väčšinou dobrej kvality, o čom sa môžete presvädčiť aj na vzorových fotografiách pod článkom.

Coolpad MAX scr 164  Coolpad MAX scr 165

Nájdete tu porovnanie snímok s vypnutým a zapnutým HDR, snímky po „priblížení“ 3-násobným digitálnym zoomom, ako aj pokusys večernými snímkami pri expozičnom čase 8 sekúnd. Na peknú nočnú oblohu je to krátky čas, ale na zábavu so svetlom to stačí.

Coolpad_novinky_Torino_Max_365 Mpx predná kamera vám poslúži len na bežné selfie snímky. Tomu zodpovedajú aj jeho možnosti, čo sa týka režimov alebo nastavení. Okrem bežného fotografovania je tu režim Krása, či vytváranie GIF a zvukovej snímky.

Coolpad MAX scr 127  Coolpad MAX scr 132

Najväčším benefitom tohto smartfónu je Duálny priestor. Jeho aktivovaním získate samostatné rozhranie s vlastnými nastaveniami. Tu môžete mať ďalšie Google alebo Facebook konto.

Coolpad MAX scr 134  Coolpad MAX scr 138

Tiež môžete vytvárať snímky a sťahovať aplikácie, ktoré nebudú inak bežne dostupné. Takže sa vám k nim neželaná osoba nedostane. Dobre vám to poslúži aj na oddelenie súkromných vecí od pracovných. Prístup do Duálneho priestoru si ochránite odtlačkom prsta, alebo vzorom na displeji.

Coolpad MAX osviežil portfólio luxusnejším vzhľadom pevného hliníkového tela. Zaujme výkonným procesorom, kvalitným fotoaparátom aj programovateľným snímačom odtlačkov prstov. Extra benefitom je Duálny priestor pre správu súkromného obsahu, ktorým ľahko oddelíte súkromný obsah v smartfóne od pracovného. Sklamaním je, že sa nepripojil do sietí LTE našich operátorov.

Recenzia bola publikovaná v časopise TECHBOX 7-8/2016.

Makro zo vzdialenosti cca 5 cm
Makro zo vzdialenosti cca 5 cm
Večerná fotografia s časom expozície 8 sekúnd
Večerná fotografia s časom expozície 8 sekúnd

ZdrojTECHBOX

Coolpad MAX

Cena 299,00 €
Veľkosť
152 x 75,5 x 7,6 mm, 171 g (185 g s krytom)
Displej
5,5” IPS, 1 080 x 1 920 px, 68,5 x 121 mm, 401 PPI, 2,5D Gorilla Glass 4
Fotoaparát
13 Mpx, ISOCELL 3M2, f/2,0, PDAF, Dual tone LED, SLR, Noc, Profesionálne, Krása, GIF, Panoráma, Dlhá expozícia, Full HD video, 5 Mpx web kamera, f/2,2, Krása, GIF, Full HD video
Hardvér
Snapdragon 617 MSM8952, 8-jadr., 64bit, 1,6 GHz, Adreno 405, 4 GB RAM, 64 GB flash (52,4 GB), microSD 32 GB, LTE Cat.4, GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 g/n, microUSB, OTG, 2x Nano SIM, 3,5 mm jack, Li-Ion 2 800 mAh
Softvér
Android 5.1.1, CoolUI 8.0, Cool Butler, FM rádio, Google apps, Kompas, Skype, Správa odtlačkov, Súkromný priestor, Záznamník, Zdieľanie priestorov, Zuimei Weather
Cena
299,00 €

Komentáre k článku