CineVersum CV20 – malý HD projektor s Androidom

CineVersum je francúzska spoločnosť, ktorá sa už 25 rokov venuje vývoju a výrobe top-end projektorov pre horných 10-tisíc. Jej modely stoja tisícky až desaťtisíce eur, no ponúka to najlepšie, čo vie v súčasnosti vyrobiť.

Naše hodnotenie

83%
0 100

Výhody

  • malé rozmery
  • rozsiahla konektivita
  • OS Android

Nevýhody

  • vysoká cena
  • len HD rozlíšenie
  • slabé reproduktory

Jednou vetou

CineVersum CV20 je šikovný a pomerne mobilný projektor so slušnou výbavou a výborným softvérom. Sklamaním ale môže byť rozlíšenie a hlavne vysoká cena na úrovni 990 €.

CineVersum CV20 28

Nájdete tak u nej napríklad laserový projektor či Ultra HD modely. My sme vyskúšali najnovší a najdostupnejší model CV20, ktorý pokojne zmestíte aj do príručnej batožiny.

Model CV20 má rozmery len 230 x 130 x 50 mm, hmotnosť tesne presahuje 750 gramov. Neveľké zariadenie na prvý pohľad neupúta. Hliníkový rám, biely plast zhora, čierny zdola, malá optika.

Po bližšom preskúmaní ale prekvapí veľký prieduch chladenia, veľké otvory stereo reproduktorov po stranách či množstvo portov na zadnej strane.

CineVersum CV20 11

Pripojiť si tak môžete dva HDMI zdroje, 2 USB disky (USB 2.0 a USB 3.0), alebo multifunkčnú klávesnicu, LAN sieťový disk, vložiť microSD kartu, pripojiť domáce kino cez 3,5 mm audio konektor či optický S/PIDF.

Zaujímavosťou je 3,5 mm výstup na slúchadlá. V spodnej časti nájdete aj závit na statív, takže CV20 jednoducho postavíte do priestoru, alebo zavesíte na strop.

Vo výbave je aj Bluetooth, Wi-Fi dual-band modul, 4-jadrový procesor, grafika Mali 450 a operačný systém postavený na OS Android.

Nejde ale o klasický Android, hoci množstvo appiek si z Obchodu Play stiahnete. Rozhranie je len v angličtine, iné svetové jazyky i slovenčina chýbajú.

CineVersum CV20 31

V balení nájdete aj diaľkové ovládanie, ktoré má jednu chybu – IR snímač je len z prednej strany projektora. Ovládanie je tak komplikovanejšie. Na to sa skôr hodí klávesnica s touchpadom či bezdrôtová myška, integrovaný web prehliadač je ale aj tak pomalý a neohrabaný.

Inak je ovládanie riešené pomocou dotykových šípok na hornej strane, zvoliť si môžete aj funkciu myši, tá je však dosť pomalá. Bez nej ale taký Netflix neovládnete, šípky nefungujú.

Výrobca udáva, že CV20 má 1 200 ANSI lúmenov, čo je na tak malý projektor primeraná hodnota. Stará sa o ňu jediná LED lampa, ktorá má zvládnuť zhruba 20 000 hodín svietenia, čo je okolo 27 rokov, keby ste každučký deň sledovali jeden celovečerný film.

CineVersum CV20 27

Na sledovanie počas dňa je to ale málo. Ostrosť obrazu sa nastavuje jednoducho cez koliesko na hornej strane. Hoci je veľmi citlivé, má slušnú tuhosť.

Nastavenia obrazu v menu nie sú tak podrobné, ako v televízoroch, no na bežné sledovanie filmov či prezentácie postačujú.

CineVersum CV20 13

Rozlíšenie projektora je 1 280 x 800 px, využíva DLP technológiu zobrazovania s kontrastom 30 000:1. Osobne by som čakal Full HD rozlíšenie, no prekvapivo mi nižšie rozlíšenie pri prezeraní fotiek či sledovaní filmov a on-line videí nevadilo.

Len Netflix ukázal, že HD rozlíšenie je málo. Streamovaný obraz bol totiž v najnižšej možnej kvalite. Inak je sledovanie videí či fotografií príjemné. Maximálnu uhlopriečku výrobca neudáva, bez problémov sa ale dostanete na 3 metre a viac, projekčný pomer optiky je 1,2:1.

Čo sa týka zabudovaných reproduktorov, mám len jedinú radu, pripojte si radšej domáce kino alebo iný audio systém. 2x 2 W je na filmy málo.

CineVersum CV20 29

CineVersum CV20 je šikovný a pomerne mobilný projektor so slušnou výbavou a výborným softvérom. Sklamaním ale môže byť rozlíšenie a hlavne vysoká cena, za ktorú kúpite aj Full HD model od konkurencie.

Komentáre k článku