Brodit: držiaky do auta od Švédov naživo

Poznáte držiaky Brodit? Na Autosalóne v Bratislave nám distribútor Sunnysoft ukázal, prečo patria do áut a čím sa odlišujú od konkurencie.

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Na úvod si dovolíme zacitovať z tlačovej správy distribútora držiakov do auta Brodit, spoločnosti Sunnysoft:
„V USA je každá štvrtá dopravná nehoda spôsobená telefonovaním, SMSkovaním či fotografovaním počas jazdy. Rovnako aj na Slovensku je mobil príčinou mnohých havárií. Porušenie povinností vodiča, kam radíme aj nedostatočné venovanie sa vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke, napríklad aj kvôli telefonovaniu, malo minulý rok na svedomí až 5.536 nehôd z celkového počtu 11.783 dopravných nehôd spôsobených vodičom. V mnohých prípadoch sa tomu dalo jednoducho predísť – kvalitný, vhodný a bezpečný držiak na mobil zaistí pohodlné telefonovanie kedykoľvek počas jazdy.“

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Môžeme potvrdiť, že mobil vyrušuje a najlepšie by bolo vypnúť ho a venovať sa naplno šoférovaniu. Nik z nás to však neurobí, radi počas jazdy telefonujeme, tí najodvážnejší píšu aj správy či statusy na Facebook. Píšucich vynecháme, to je už naozaj hazard s vlastným životom aj životom iných. Pre pohodlné telefonovanie je však dobré mať kvalitný držiak, nielen Bluetooth v aute. V redakcii držiaky Brodit dobre poznáme, pozrite si napríklad podrobnú recenziu inštalácie jedného z nich.

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Brodit je Švédska spoločnosť a s výrobou držiakov do áut má bohaté skúsenosti. Na trhu je už viac ako 30 rokov. Hlavný princíp je, že ich môžete umiestniť pevne na vybrané miesto v aute bez toho, aby ste poškodili palubnú dosku – využívajú sa tzv. technické medzery v plastoch. Slúži na to konzola ProClip, ktorá je vyrábaná špeciálne na každé auto. Dokonca je možné si vybrať rôzne umiestnenie konzoly v interiéri. K dispozícii sú konzoly ProClip na stovky áut, aj starších ročníkov. Ako nám uviedol Mikael Jacobsson priamo zo spoločnosti Brodit, snažia sa vyrobiť nový ProClip do dvoch týždňov od momentu, kedy sa prvé kusy modelov áut objavia u dealerov vo Švédsku.

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Keď už máte ProClip, môžete si vybrať držiak konkrétne pre váš smartfón. Držiaky môžu byť pasívne, bez možnosti nabíjania a teda i najlacnejšie. Alebo aktívne s klasickým nabíjaním zo zapaľovača, či dokonca aktívne s Molex konektorom, ktorý je určený na pevnú montáž do auta. Nechýbajú ani držiaky pre tablety, ktoré majú dokonca certifikát bezpečnosti použitia v autách na opierkach hlavy.

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Zaujímavé je, že Brodit napríklad pre zariadenia Sony vyrába aj držiaky s nabíjaním cez špeciálny magnetický konektor, aby ste nemuseli otvárať krytku pri vodeodolných verziách Xperia smartfónov. Nechýbajú ani držiaky, ktoré sa prispôsobia väčšiemu množstu smartfónov vďaka možnosti rozšírenia či zúženia bočníc držiaka.

Brodit držiaky do auta - Autosalón Bratislava 2015

Pri pasívnej verzii držiakov Brodit sa dostanete na cenovú úroveň okolo 40 €. Za aktívne držiaky si priplatíte. Výber správneho držiaka je pritom pomerne jednoduchý, o všetko sa postará prehľadný konfigurátor na stránke distribútora, ktorý vám následne ponúkne niekoľko možností kam môžete svoj držiak v aute umiestniť. V redakcii držiaky Brodit využívame už niekoľko rokov a prekvapuje nás najmä životnosť a kvalita spracovania. V podstate prežijú váš smartfón či auto, a tak musíte počítať s novou investíciou len pri novom aute minimálne do nového ProClipu a pri výmene smartfónu pravdepodobne aj do nového držiaka.

Brodit pre iPhone 6 Plus


Pozrite si krátku animáciu riešenia držiakov Brodit

Brodit animacia

Foto: TECHBOX, Sunnysoft