Bose SoundTouch 20 III / 10 – naplnia váš dom kvalitným zvukom

Ozvučiť celý dom či byt bez nutnosti ťahania káblov je pre mnohých stále veľkou výzvou. Bose to dokáže, navyše aj s kvalitným zvukom a dobrou cenou.

Naše hodnotenie

92%
0 100

Výhody

  • kvalita zvuku
  • prehľadná aplikácia a jej funkcie
  • dizajn a spracovanie

Nevýhody

  • vyššia cena SoundTouch 20 III
  • chýbajúci displej pri SoundTouch 10

Jednou vetou

Bose SoundTouch 20 III spolu s dvojicou reproduktorov SoundTouch 10 tvoria dokonalú kombináciu moderného bezdrôtového ozvučenia domu.

Už dlhšie som rozmýšľal, ako počúvať internetové rádio či obľúbené skladby v obývačke a najlepšie v celej domácnosti naraz. Princíp Faradayovej klietky totiž v našom dome funguje takmer dokonale, naladiť s bežnou FM anténou akékoľvek rádio je problém.

Pri testovaní reproduktorov Bose SoundTouch 20 III a dvojice SoundTouch 10 som tak v podstate riešil aj odpoveď na súkromnú otázku. Výhodou systému SoundTouch je, že si môžete jednotlivé komponenty medzi sebou prepájať pomocou aplikácie.

V mojom prípade som do obývačky umiestnil väčší model 20 III, do pracovne a do spálne zase dvojicu modelov 10. V aplikácii SoundTouch pre iOS, ale aj Android zariadenia si reproduktory nájdete, pripojíte ich do Wi-Fi siete a môžete si vytvoriť rôzne zóny.

Napríklad obývačka + pracovňa, spálňa + pracovňa a podobne. Samozrejme každý reproduktor môžete v miestnosti ovládať aj nezávisle. Test som začal v decembri ešte so starou verziou aplikácie, ktorá bola pomalá a neprehľadná. Update sa však výrobcovi vydaril, posledná verzia je totiž zmenená na nepoznanie.

Všetko funguje 100%-ne, vzhľad je moderný a pre dvojicu modelov SoundTouch 10 pribudol dokonca režim stereo módu. Reproduktory teraz môžete prepojiť v stereo režime, a tak získať v jednej miestnosti veľmi kvalitné audio.

Zvuk reproduktorov je vynikajúci. Nečakal som od Bose nič iné, ako špičkovú kvalitu, i tak ma príjemne prekvapila najmä kvalita hĺbok z pomerne malých reproduktorov a čistota zvuku. 10-ky vôbec za 20-kou nezaostávajú, aj keď tá má dvojnásobný výkon.

Bose SoundTouch 20 III zaujme karbónovým dizajnom vrchnej časti a praktickým OLED displejom.

SoundTouch 20 III pridáva aj praktický OLED displej pre zobrazenie názvov prehrávaných skladieb či staníc internetového rádia. K dispozícii má aj LAN port či USB. Nechýba ani 3,5 mm audio konektor, ktorý nájdete aj na reproduktoroch SoundTouch 10.

V balení nájdete dokonca aj malé diaľkové ovládanie. Nemusíte tak vždy používať aplikáciu. Poteší tiež, že pri internetových rádiách si môžete uložiť 6 obľúbených staníc a tie si potom kedykoľvek vyvoláte cez hardvérové tlačidlá na vrchnej časti reproduktorov.

Stačí tak prísť do miestnosti, stlačiť napríklad tlačidlo 3 a ihneď hrá internetové rádio priradené tejto predvoľbe. Pomocou hardvérových tlačidiel ovládate aj hlasitosť či prepínate medzi vstupmi.

Z dvojice reproduktorov Bose SoundTouch 10 si jednoducho vytvoríte stereo mód.

Cez aplikáciu si môžete zvoliť aj možnosť prehrávania skladieb zo služieb Spotify, Amazon Music, Deezer, SiriusXM, pričom pribudne aj Tidal. Výhodou je samozrejme aj prehrávanie skladieb z domáceho NAS či počítačov v sieti. Ako zdroj zvuku využijete dokonca aj Bluetooth. Ktorý model si teda kúpiť?

Ak máte väčší dom, 20-ka spolu so setom reproduktorov SoundTouch 10×2 je ideálnou kombináciou. Cena je však okolo 800 €, čo nie je málo. Ak si môžete dovoliť len jednu variáciu, odporučil by som set reproduktorov SoundTouch 10×2, s ktorými si naplno užijete multiroom systém, stereo režim a pritom ich zvuk nijako nezaostáva za väčším SoundTouch 20 III.

Ich ceny sú nasledovné: 230 € (SoundTouch 10), 410 € (Bose SoundTouch 10×2 Wireless Starter Pack), 400 € (SoundTouch 20 III).

Bose SoundTouch 20 III spolu s dvojicou reproduktorov SoundTouch 10 tvoria dokonalú kombináciu moderného bezdrôtového ozvučenia domu. Nadšení budete nielen z nadčasového dizajnu reproduktorov, ale aj z veľmi kvalitného zvuku. Bose SoundTouch 10 si od našej redakcie vyslúžil ocenenie DOBRÁ CENA.

ZdrojČasopis TECHBOX 2/2017

Komentáre k článku