Bose SoundLink Micro – odolný drobec so super zvukom

Malé vreckové reproduktory sú ideálne na časté prenášanie, aby nám robili spoločníkov na cestách, či potulkách prírodou. Obzvlášť pri nich oceníme zvýšenú odolnosť, vďaka ktorej vydržia nejeden pád, ale aj krátke ponorenie do vody. Avšak po stránke zvuku pri nich neočakávame koncertnú úroveň.

Naše hodnotenie

95%
0 100

Výhody

  • výborný zvuk
  • praktický úchyt
  • odolnosť IPX7

Nevýhody

  • aplikácia vyžaduje zapnutú lokalizáciu
  • povrch náchylný na nečistoty

Jednou vetou

Drobný reproduktor so zvýšenou odolnosťou, ktorý prekvapí svojím zvukom, najmä mohutnými basmi.

Bose SoundLink Micro preto mnohých z vás nie len poteší, ale určite aj prekvapí. Rovnako, ako prekvapil nie len mňa, ale aj ostatných, ktorí ho počas môjho testovania počuli hrať. Ale nebudem predbiehať.

Reproduktor je vyrobený z pevných a odolných materiálov, tekže ho môžete mať so sebou pri každom výlete. Škoda len, že jeho povrch je náchylný na zachytávanie nečistôt. Vďaka certifikácii IPX7 mu ale neublíži ani krátky pobyt vo vode alebo v snehu.

Na čo však chcem zvlášť upozorniť, je praktický silikónový pásik na zadnej strane. Ten skvele využijete na to, aby ste SoundLink Micro kamkoľvek bezpečne uchytili. Môže to byť na riadidlá bicykla, popruh ruksaku, či pútko na bunde alebo nohaciach.

Samotné uchytenie je mechanické a nie prostredníctvom magnetu. Vďaka tomu veľmi dobre drží a len tak ľahko sa neuvoľní. Ak sa mi to však aj raz, dva razy počas testovania stalo, keď som ho mal zavesený na opasku nohavíc, reproduktor zostal vysieť a nespadol na zem. Takže aj vám môže stále robiť spoločnosť a nemusí byť ukrytý v batohu.

Bose SoundLink Micro ma hneď po prvom spustení veľmi milo prekvapil svojím zvukovým prejavom. Nielen, že sa z neho „vyrútili“ mohutné basy, ale dostatočne výrazné boli všetky počuteľné frekvencie. Napríklad aj nenápadné cinknutia v Boogie Wonderland od Earth, Wind & Fire (cca od 1:20), ktoré som na inom podobnom reproduktore nepočul.

Takto vyzerá vnútro reproduktora Bose SoundLink Micro.ZDROJ | Bose

A na to, aby ho bolo dostatočne a zrozumiteľne počuť v dome aj o niekoľko miestností ďalej, nemusel byť na maximálnej hlasitosti. Toto je presne tá situácia, kedy raz počuť je lepšie, ako si päťkrát prečítať.

Ovládanie tohto reproduktora je jednoduché a intuitívne. Tlačidlami navrchu, medzi ktorými je nabíjací micro USB, ho zapnete, prípadne spustíte párovanie. LED diódy pri micro USB konektore informujú o zapnutí, resp. pripojení reproduktora a stave batérie. Tá mi pri prehrávaní hudby priemerne 3 h/deň vydržala 3-4 dni. Zdá sa vám to málo? Mne pri tomto drobcovi nie.

Trojicou tlačidiel na prednej strane ovládate hlasitosť a prehrávanie, resp. posun skladieb. Pomocou mikrofónu nad nimi reproduktor využijete aj ako hands-free. Aj počas telefonovania bol zvuk prirodzený a neskreslený, taktiež druhá strana ma počas hovoru dobre počula.

Bonusom tohto šikovného reproduktora je ovládanie i nastavenie prostredníctvom aplikácie Bose Connect v smartfóne. Môžete cez ňu aj aktualizovať firmvér, čo sa podarilo aj mne, a to hneď po prvom spustení appky. Len škoda, že aplikácia vyžaduje zapnutú lokalizáciu, bez ktorej sa nespustí a nepripojí k reproduktoru. Aplikácia vás informuje aj o stave batérie. Môžete v nej aj vypnúť hlasové informácie, ak by boli pre vás otravné. Nimi vás samotný reproduktor upozorní na pripojenie/odpojenie k zdroju hudby a taktiež pri každom zapnutí oznámi, koľko percent z kapacity batérii zostáva.

V každom prípade si Bose SoundLink Micro za cenu 120 € zaslúži vašu pozornosť. Keď ho budete počuť, neuveríte, že zvuk vydáva taký „krpec“. Právom si preto vyslúžil od nás ocenenie TIP REDAKCIE.

Komentáre k článku