BMW 750d xDrive Limousine – tomuto sa hovorí radosť z jazdy

Vyskúšať si vlajkovú loď nemeckej automobilky BMW v cene 148 777 € bol nezabudnuteľný zážitok.

Jednoducho, keď máte pod kapotou obrovskej luxusnej limuzíny 400 koní a zrýchlite z 0 na 100 za 4,6 sekundy, začnete sa na svet okolo pozerať inak. Absolútne vás však prekvapí spotreba. Síce výrobca udáva 6 litrov na 100 kilometrov, no pri dlhodobej dynamickej jazde a ťažkej nohe, akú mám ja, je môj dlhodobý priemer 8,3 l/100 km vynikajúci!

Vonkajší dizajn oživil M Šport balík a nádherný lak Mineralweiss. Keď niekde s takýmto autom prídete, vzbudíte pozornosť. Ako šofér si však budete užívať nevídaný komfort vrátane najmodernejších technológií.

Interiér na prvý pohľad láka na luxusné spracovanie a minimalizmus. Koža je všade kam sa pozriete, vrátane palubnej dosky a samozrejmosťou sú veľké širokouhlé displeje.

Už v základe je totiž samozrejmosťou Head-Up displej, ktorý má BMW aktuálne najprepracovanejší na trhu. Nechýba ani navigačný systém Professional so službami Teleservices a ConnectedDrive Services. Máte tak k dispozícii online služby ako aktuálne počasie, správy či online vyhľadávanie, ktoré oceníte najmä pri zadávaní cieľov v navigácii.

Hlavný širokouhlý displej ovládate pomocou ovládača iDrive Touch, ktorý musím pochváliť za veľmi presné rozpoznávanie rukou písaných znakov. K dispozícii máte síce aj možnosť ovládať hlavný displej dotykom, ale dotyk budete používať minimálne.

Skôr odporúčam priplatiť si 255 € za BMW Gesture Control. Najmä na pridávanie hlasitosti otáčaním prsta v priestore interiéru som si rýchlo zvykol.

Plne grafický prístrojový panel zobrazuje asistenčné systémy absolútne prehľadne. Práve sa pozeráte na efektnú grafiku režimu ŠPORT.

Páči sa mi, ako BMW pristúpilo k multifunkčnému prístrojovému panelu, ktorý je plne grafický. Síce si tu nezobrazíte mapu ako u Audi, ale zato vás upúta prepracovaná grafika jednotlivých jazdných režimov a efektné kruhové lemovanie nad displejom. Aj zobrazenie asistenčných systémov má skvelú grafiku.

BMW 750d dokáže jazdiť aj poloautonómne, teda drží vás v jazdných pruhoch a dodržuje vzdialenosť za autami pred vami vďaka pokročilému adaptívnemu tempomatu. Mňa bavilo aj zobrazovanie dopravných značiek, kde automobil predvídal rýchlostné limity vopred.

Odporúčam priplatiť si aj balík Driving Innovation Plus s BMW laserovými svetlometmi, množstvom asistenčných systémov či diaľkovým parkovaním auta len pomocou kľúča.

Ocenil som aj integrované bezdrôtové nabíjanie smartfónu a špičkový kamerový pohľad na okolie vozidla, kde si dokonca môžete nechať zobraziť vaše auto v priestore ako 3D model a otáčať ním gestami.

Pohľad na okolie automobilu s jeho 3D modelom si obľúbite. Uhol pohľadu si meníte gestami rúk.

Ak máte radi kvalitný zvuk, nešetrite a doprajte si audio sústavu Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System. Osobne som bol nadšený z efektného podsvietenia reproduktorov. V zásade mi tu nič nechýbalo, aby aj za tú cenu. Hľadať chyby je zbytočné, BMW 750d xDrive Limousine si treba naplno užívať.

Komentáre k článku