Beyerdynamic Amiron home: kvalita za cenu nadpriemerného notebooku

Beyerdynamic Amiron home

Slúchadlá Beyerdynamic Amiron home sú pre náročných, ktorí nemajú hlboko do vrecka a požadujú len to najlepšie.

Naše hodnotenie

96%
0 100

Výhody

  • spracovanie
  • kvalita zvuku
  • dostatočne dlhý kábel

Nevýhody

  • cena
  • nevhodné do verejnej dopravy

Jednou vetou

Slúchadlá Beyerdynamic Amiron home sú kvalitatívne na vysokej úrovni, čo vyzdvihuje nemecká ručná výroba.

Na trhu slúchadiel nájdete nespočetne veľa značiek a ich produktov. Nájsť výnimočný model nielen cenou, ale aj dizajnom je už čoraz viac náročnejšie.

Ak vám názov spoločnosti Beyerdynamic nič nehovorí, ide o nemeckú firmu založenú už v roku 1924 ponúkajúcu široké portfólio uzavretých a otvorených slúchadiel nielen pre profesionálov.

Hneď ako som dostal do rúk 340-gramové slúchadlá Beyerdynamic Amiron home, bolo mi hneď jasné, že mám dočinenia so špičkovým modelom. Zaujal ma predovšetkým otvorený dizajn a kvalitné spracovanie.

Pozrite siB&O Beoplay H9 – drahé, no krásne slúchadlá

Beyerdynamic Amiron home

Balenie neobsahuje len samotné slúchadlá, ale aj praktické a odolné puzdro podobné tomu, ktoré nájdete v balení HyperX CloudX. Potešil som sa aj odnímateľnému až 3-metrovému káblu so 6,3 mm jack koncovkou, pod ktorou sa skrýval klasický 3,5 mm jack.

Tým dal nemecký výrobca jasne najavo zameranie nielen na nenáročných používateľov, ale aj na tých s kvalitnými stereo súpravami. Nechýba ani vysoký frekvenčný rozsah od 5 až do 40 000 Hz, odpor 250 Ohmov a meniče s technológiou Tesla.

Beyerdynamic Amiron home

Konštrukcia za parametrami nezaostáva, čo potvrdzuje vysoká ohybnosť, ktorá by ale extrémne zaobchádzanie asi nezvládla. Príjemne ma prekvapili mohutné a zároveň pohodlné náušníky, ktoré boli ručne vyrábané, tak ako aj celé slúchadlá.

Pozrite siMeters Music OV-1 budú prvé slúchadlá s VU metrom

Beyerdynamic Amiron homePrepojovací most výrobca vyplnil mäkkým materiálom, čím zabezpečil komfortné používanie počas viacerých hodín. V zásade konštrukcii nie je čo vytknúť.

Za zmienku stojí otvorený dizajn, ktorý síce ešte zlepšuje vizuálne hodnotenie, no na druhej strane mi neumožnil počúvať hlasnú hudbu v spoločnosti iných ľudí. Moje obľúbené skladby so mnou nechcene zdieľalo aj blízke okolie. Samozrejme neočakáva sa, že budete so slúchadlami Beyerdynamic Amiron home pravidelne cestovať v autobuse do práce či do školy.

Beyerdynamic Amiron home

V domácom prostredí som si zvukový výstup naozaj užíval. Priestorový zvuk je samozrejmosťou, čo som si overil na obľúbenom Battlefield 1: Official Launch Traileri, v ktorom som počul aj to, čo ešte nikdy predtým.

Testovanie prebiehalo najprv počas hry Battlefield 1 na Xbox One S konzole. Práve jedna z najočakávanejších hier tejto jesene ponúka kvalitné audiovizuálne spracovanie, ktoré som si naplno vychutnal práve s týmito slúchadlami.

Výrobca nemieril na hernú oblasť, čomu nasvedčuje aj chýbajúci mikrofón, no novinka zlepší váš herný zážitok nielen v akčných tituloch tohto roku.

Pozrite siLG TONE Studio a LG TONE Free – noste svoje slúchadlá na krku

Beyerdynamic Amiron home

Z hier som prešiel na hudbu, čo je hlavný dôvod, prečo ľudia kupujú práve tieto slúchadlá. Spoľahnúť sa môžete na kvalitné podanie hlbokých, ale aj vysokých tónov vo vašich obľúbených skladbách. Po kúpe odporúčam porozmýšľať nad zaobstaraním si kvalitného zosilňovača alebo spomínanej stereo súpravy.

Slúchadlá mi síce fyzicky vôbec neprekážali vďaka prepracovanej konštrukcii, no asi po hodine a pol sústavného počúvania hudby či hraní hier som začal cítiť v hlave nepríjemný pocit. Nebola to vyslovene bolesť, pre ktorú by som musel okamžite vypnúť hudbu. Po kratšej prestávke sa nevítaný pocit stratil.

Po teste prišla na rad informácia o cene. V tomto prípade majú slúchadlá výšku ceny v kolónke mínusov, no pri týchto modeloch nie je cena až tak dôležitá.

Aj keď slúchadlá Beyerdynamic Amiron home sú hodnotené na 600 eur, prípadní záujemcovia budú klásť dôraz predovšetkým na parametre a spracovanie, ktoré sú v tomto modeli na vysokej úrovni.

Komentáre k článku