AKG N700NC sú štýlovou konkurenciou Noise Canceling legiend

Ak ste to ešte nezaregistrovali, tak značka AKG patrí Samsungu, aj preto v baleniach vybraných smartfónov už dlhšiu dobu nachádzate práve slúchadlá AKG. Pozreli sme sa na vlajkovú loď, AKG N700NC.

Naše hodnotenie

82%
0 100

Výhody

  • vynikajúci Noise Cancelling
  • zvukový prejav
  • moderný dizajn

Nevýhody

  • ergonómia ovládania
  • zastaralé microUSB
  • vyššia cena

Jednou vetou

Slúchadlá AKG N700NC to budú mať ťažké, pretože vo svojom segmente majú silných konkurentov.

Najnovšie produkty výrobcu AKG sa dostali aj na náš trh ešte minulý rok, na čele s vlajkovou loďou medzi Bluetooth slúchadlami – modelom N700NC. Slúchadlá sú považované za prémiové, kam ich radí aj ich cena porovnateľná s ikonami vo svojej triede (Sony WH-1000XM3 či Bose QuietComfort 35 II). Slúchadlá vyzerajú skutočne dobre, navyše balenie je luxusné a bohaté. Nechýba ani ochranné puzdro na prenášanie.

Miernym sklamaním je plastové spracovanie, predtým ako ich chytíte do rúk budete mať pocit, že sú kovové.

Výhodou je samozrejme nižšia hmotnosť, beriem. Na hlave sedia dobre a náušníky dokonale obopnú obe vaše uši. Ani ich nemusíte zapnúť a už cítite, že ste sa ocitli mimo rušivého okolia.

O to väčší je zážitok, pokiaľ ich zapnete a naplno využijete aktívny Noise Cancelling. Zvuk okolia slúchadlá eliminujú priam dokonale, vďaka aplikácii si dokonca viete vybrať režim správania sa slúchadiel po stlačení tlačidla smart ambient. Viete tak počas počúvania hudby zvýrazniť hlasy, čo sa hodí v lietadle či pri konverzáciách. Práve na dlhé cesty sú tieto slúchadlá absolútne ideálne.

Pozrite siVyskúšali sme funkciu Ambient Aware na slúchadlách AKG Y500, stojí za to?

Počas testu som si nezvykol na malé ovládacie prvky. Zapnutie/vypnutie slúchadiel je riešené nevhodne umiestneným posuvníkom. Neustále som doslova hľadal tlačidlo pre pauzu či zvýšenie/zníženie hlasitosti. Aj posun skladieb, ktorý vykonáte týmito tlačidlami na ľavom slúchadle je náročný. Vždy som si hovoril, prečo tu nie je intuitívne dotykové ovládanie ako majú slúchadlá Sony, alebo aj Galaxy Buds.

Nezvykol som si ani po niekoľkotýždňovom používaní. V balení dostanete aj cestovný obal, je však príliš veľký a pevný, radšej som slúchadlá prenášal bez neho. Zvuk je dobrý, ten si budete pochvaľovať.

Osobne rád počúvam house a trance, kde potrebujete precítiť basy a tiché pasáže. Toto vám bude dopriate tak, ako ich tvorcovia skladieb chceli podať. Stredné frekvencie sa nestrácajú a vďaka mimoriadne kvalitnému potlačeniu hluku okolia si užijete aj detaily, ktoré ste nemuseli doteraz počuť. Výšky znejú tiež prirodzene.

Pozrite siAko poraziť hluk nielen v kancelárii? Riešenie ponúkajú slúchadlá AKG N200NC

Slúchadlá AKG N700NC to budú mať ťažké, pretože vo svojom segmente majú silných konkurentov. Našťastie hrajú dobre, navyše Noise Cancelling funguje nadštandardne.

Komentáre k článku