7 postrehov o Honor 7 Premium po dlhodobom teste

Počas dvoch mesiacov testovania modelu Honor 7 Premium som mal príležitosť detailnejšie vyskúšať všetky jeho funkcie a vymoženosti. Na základe mojich praktických skúseností sa možno rozhodnete práve pre tento smartfón.

Ergonomický umiestnený snímač odtlačkov prstov

Hneď, ako som dostal Honor 7 Premium do ruky, okamžite som začal hľadať v nastaveniach skener odtlačkov prstov. Pre niekoho sa môže javiť netradičné umiestnenie na zadnej strane zariadenia ako nepohodlné, no opak je pravdou.

Telefón už automaticky chytám do ruky s ukazovákom na snímači bez pocitu núteného pohybu. Zároveň mám takto k dispozíciíí rýchle odomknutie smartfónu a možnosť stiahnutia lišty s prepínačmi a upozorneniami.

Honor 7 Premium 20

Honor 7 Premium 19

Honor 7 Premium-32 Honor 7 Premium-31

Užitočné Smart tlačidlo

Dodatočné tlačidlo na ľavej strane zariadenia je možné nakonfigurovať až s 3 odkazmi obsahujúcimi zapnutie LED blesku, spúšte fotoaparátu v zablokovanom režime alebo zosnímanie obrazovky.

Ocenil by som však aj možnosť klasickej spúšte počas otvorenej aplikácie fotoaparáta, ktorú je možné nastaviť iba na tlačidlách ovládania zvuku.

Z dostupnej ponuky ma zaujalo zapnutie LED svetla a vytvorenie snímky obrazovky, ako pravidelného recenzenta aplikácií.

Honor 7 Premium 23

Honor 7 Premium-30 Honor 7 Premium-33

Rýchle prebudenie poklepaním nie je na škodu

Rýchle prebudenie displeja nie je žiadnou novinkou a v poslednom čase sa už stáva štandardom v high-end modeloch. Dvojitým poklepaním po obrazovke Honor 7 Premium vám telefón zobrazí uzamknutú obrazovku s časom a upozorneniami.

Z praktického hľadiska, ak máte pri pive s kamarátmi telefón radšej položený na stole, než skrytý vo vrecku, určite aj vy oceníte túto možnosť kontroly.

Určitú dobu mi trvalo, kým som si túto na prvý dojem jednoduchú funkciu osvojil. Podľa odporúčaní autorov je vhodné uprednostniť radšej klasický spôsob klopania ukazovákom, než vankúšikom prstu. V tomto prípade však dávam obzvlášť pozor na intenzitu použitej sily.

Pozrite siNový Honor 7 Premium s väčšou pamäťou a slušnou cenou je aj na Slovensku

Systém stále ide ako švajčiarske hodinky

Ani po viac ako dvoch mesiacoch aktívneho inštalovania nových aplikácií som nezaznamenal spadnutie systému či výrazne dlhú čakaciu dobu otvárania aplikácie.

Aj vďaka HiSilicon Kirin 935 a 3 GB pamäti RAM sa môžete spoľahnúť na prácu s viacerými súčasne otvorenými appkami. Ocenil som to hlavne pri práci s hrami, mailovým klientom a textovým editorom.

Pri definovaní predvolených aplikácií som dospel k záveru, že je nutné pridať tieto appky k chráneným. Dovtedy som sa takmer každú chvíľu pasoval s nastavením SwiftKey ako defaultnej klávesnice.

Honor 7 Premium 24

Kovové telo bolo správnou voľbou

Kovové telo pôsobí pevne a drží sa v ruke omnoho lepšie, ako klasický plastový model. Práve zásluhou kovovej konštrukcie pôsobí Honor 7 Premium kvalitne a v spojení so zlatou farbou priam luxusne.

V menšom vrecku nohavíc však 5,2-palcový smartfón cítim hádam na každom kroku, čo ma však uisťuje, že ho stále mám pri sebe.

Honor 7 Premium 27

Fotografie nepatria medzi najkrajšie

Ako ste mohli počuť aj v našom video seriáli o Samsung Galaxy S7/edge, počet megapixelov nie je zárukou kvality fotografie. Výsledné 20 Mpx zábery nepatria k najkvalitnejším, no nenáročného používateľa určite nesklamú.

Fotografiám nasnímaným pri dobrom svetle nie je veľmi čo vytknúť, na kvalite strácajú fotografie vytvorené vo večerných a nočných hodinách, keď absentuje slnečné svetlo.

Otvorením obrázka v novom okne/tabe sa otvorí originálny záber bez úprav.

dav

hdr

Po deviatej hodine večer snímky zaznamenané bez pomoci blesku už nedisponujú tak živými farbami ako na vyššie uvedených.

dav

Aj vo večerných hodinách sa snaží kamera podať čo najkvalitnejší obraz.

dav

Fotografované s bleskom v prítmí.

dav

Pozrite siHonor V8 – duálny fotoaparát v ďalšom čínskom smartfóne

Nabíjanie je naozaj rýchle

Pri minimálnej záťaži dokážete vyťažiť z 3 100 mAh batérie činnosť v trvaní dva a pol dňa. Bežná práca s mailami, internetovým prehliadačom a aplikáciou YouTube spotrebuje energiu batérie za menej ako 24 hodín.

Pozitívne vás prekvapí rýchle nabíjanie. Takmer za hodinu budete mať k dispozícii opäť plnú batériu a do 20 minút jej polovičnú výdrž.

V momentoch, keď kapacita batérie klesla len na niekoľko % a nabíjačku nebolo možné použiť, prepol som telefón do “Ultra” úsporného režimu , ktorý vypne všetky nepodstatné aplikácie a ponechá len základné čiernobiele dlaždice.

Honor 7 Premium-35 Honor 7 Premium-36

Honor 7 Premium

Cena 399,00 €
Veľkosť
143 x 72 x 8,5 mm, 157 g
Displej
5,2" IPS NEO, 1 080 x 1 920 px (424 PPI)
Fotoaparát
20 Mpx (4:3), AF s fázovou detekciou, dual LED, elektronická stabilizácia, Full HD 30fps video, 8 Mpx webkamera s LED bleskom
Hardvér
Procesor HiSilicon Kirin 935 (4+4-jadrový 2,2/1,5 GHz, Cortex-A53, GPU Mali-T628MP4, 28 nm), 3 GB RAM, 32 GB Flash + microSD, nano SIM, LTE, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.1, Wi-Fi, čítačka odtlačkov prstov, smart tlačidlo, Li-Pol 3 100 mAh
Softvér
Android 5.1 + EMIUI 3.1, Správca telefónu, Inteligentné ovládanie
Cena
399,00 €

Komentáre k článku