Realme X50 Pro Play chladí svoj hardvér pomocou grafitu

ZDROJ | Realme

Čínska spoločnosť Realme uviedla na svoj domáci trh niekoľko noviniek, z ktorých na seba púta pozornosť najmä nový smartfón Realme X50 Pro Play. Oproti základnému modelu X50 Pro dostáva najmä nový systém chladenia.

Základom novej vlajkovej lode Realme X50 Pro Play, resp. Player, je rovnaký čipset Snapdragon 865 s podporou 5G, aký využíva aj vo februári predstavený model X50 Pro. Spoločnosť však tentokrát medzi batériu a zadnú stranu smartfónu umiestnila grafitové listy, ktoré sa majú postarať o lepšie chladenie hardvéru najmä pri hraní graficky náročných titulov.

ZDROJ | Realme

Novinkou je aj systém HyperBoost 3.0, ktorý by mal zabezpečiť lepšiu správu výkonu, efektívnejšie využívanie pamäte a lepšiu správu batérie počas hrania hier. V tomto režime sa taktiež používateľom nebudú zobrazovať notifikácie a systém obmedzí aj aplikácie a procesy vrátane lokalizácie bežiace na pozadí zariadenia.

Súčasťou tohto systému je aj automatické prepínanie medzi Wi-Fi a 4G LTE/5G pripojením pre elimináciu lagov aj bez odpojenia hráča od serverov. Čipset si zachováva viacero verzií s 6, 8 alebo až 12 GB LPDDR5 pamäte RAM, ako aj internú UFS 3.0 pamäť s kapacitou 128 GB.

ZDROJ | Realme

Bez zmeny zostáva aj jeho 6,44“ AMOLED displej, ktorý sa vyznačuje najmä obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Mení sa však zostava selfie fotoaparátov v jeho výreze, kde 32 Mpx hlavný senzor vystriedal 16 Mpx senzor a sekundárny 8 Mpx senzor pre snímanie hĺbky nahrádza slabší senzor s rozlíšením 2 Mpx.

Zmeny nastali aj na zadnej strane, kde hlavný snímač s rozlíšením 64 Mpx nahradil 48 Mpx snímač a 12 Mpx snímač s teleobjektívom nahradil 2 Mpx snímač určený na makro zábery. Zmena našťastie nenastala pri batérii s kapacitou 4 200 mAh, ktorá sa vďaka podpore nabíjania s výkonom 65 W dokáže nabiť z úplného vybitia na 100 % už za 35 minút.

ZDROJ | Realme

Menšie skrty vo výbave vyvažuje priaznivá cena. Nový model Realme X50 Pro Play bude v predaji v sivej a čiernej verzii s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom v prepočte už od 350 eur. Verzie s väčšou kapacitou operačnej pamäte budú v predaji za zhruba 385 a 425 eur. Predaj mimo čínsky trh však zatiaľ nebol potvrdený.

ZdrojRealme,GSMArena

Komentáre k článku