Realme predstavila superlacný model X s ambicióznym výkonom

ZDROJ | realme

Realme X atakuje kategóriu vlajkových lodí, avšak za smiešne nízku cenu. Smartfón je určený ako pre čínsky, tak indický trh.

Realme X je vstupnou bránou do sveta vlajkových lodí. Spoločnosť odčlenená od známejšieho  čínskeho Oppo primárne cieli na Indický trh. Už pri predošlých zariadeniach, ako Realme 3, výrobca predviedol pôsobivý dizajn, ale aj výkon, no najmä stále dokázal udržať ceny až agresívne nízko. Realme sa rýchlo stali veľmi obľúbenou značkou na svojom primárnom trhu. 

ZDROJ | realme

Najnovší model X nie je úplne typickou vlajkovou loďou, no má silný potenciál. Ponúka Snapdragon 710, 6,53-palcový OLED displej s pomerom strán 19,5:9, rozlíšením 1 080 x 2 340 pixlov. Nemá výrez. 48 MP kamera používa senzor IMX586 od Sony a má sveteľnosť f/1,7. Sekunduje jej 5 PM kamera pre lepší bokeh efekt. Selfie kamera má 16 MP, sveteľnosť f/2,0 a je vysúvacia. Nechýba ani čítačka odtlačkov prstov v displeji, či 3,5 mm jack. Batéria má kapacitu 3 765 mAh a je podporená rýchlym nabíjaním Oppo VOOC 3.0.

Pozrite siOppo Reno 10x Zoom má ako druhý na svete 10x hybridný zoom

Smartfón je v ponuke dvoch farebných prevedeniach a to steam white a punk blue, teda biely a modrý. Nabíjanie je pomocou USB-C, ktoré je súčasťou balenia. 

ZDROJ | realme

Ceny Realme X budú v rozmedzí od 220 do 260 amerických dolárov a v konfiguráciách 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru, 6 / 64 GB a 8 / 128 GB. Smartfón bude dostupný od 20. mája na stránkach výrobcu a čínskych online obchodoch. Spustenie predaja na Indickom trhu je naplánované na neskôr, no nie je ešte špecifikované kedy presne.

Zdrojtheverge.com,gsmarena.com

Komentáre k článku