Realme GT 5G ponúkne Snapdragon 888 a top-end výbavu za smiešnu cenu

ZDROJ | Realme

Čínska spoločnosť Realme sa zjavne rozhodla obrátiť pravidlo o neustálom zdražovaní vlajkových lodí naruby. Aktuálne najvýkonnejší mobilný čipset od spoločnosti Qualcomm totiž ponúka v podobe modelu Realme GT 5G za cenu, na ktorej u konkurencie začína lepšia stredná trieda.

Januárový rebríček najvýkonnejších smartfónov si pre seba uchmatol vtedy ešte úplne nový smartfón Xiaomi Mi 11, práve vďaka čipsetu Snapdragon 888. Od vtedy sa už k nemu pridali ďalšie modely vrátane pomerne lacných dvojičiek Meizu 18 a Meizu 18 Pro. Realme GT 5G však svojou cenou podlieza aj tie.

Realme GT 5G ponúka čipset Snapdragon 888 v kombinácii s 8 až 12 GB operačnou pamäťou typu LPDDR5. Pri internom úložisku si Realme vybralo svižný štandard UFS 3.1 vyhotovený v 128 až 256 GB kapacite. Smartfónu síce chýba podpora pre microSD kartu, no s dvojicou SIM kariet si už poradí.

ZDROJ | Realme

Podľa zadnej strany by ste nový model zrejme od tých predchádzajúcich nemali šancu rozoznať, ich dizajn je vrátane farieb takpovediac na jedno kopyto. V možno až zbytočne veľkom module ponúka Realme GT 5G trojitý fotoaparát, ktorý tvorí 64 Mpx hlavný snímač, 8 Mpx snímač s ultraširokouhlým objektívom a 2 Mpx snímač s makro objektívom.

ZDROJ | Realme

Hlavný senzor zvláda nahrávanie videa v 4K UHD rozlíšení pri 60 fps s podporou elektronickej stabilizácie obrazu. Selfie fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx si našiel miesto v ľavom hornom rohu 6,43“ Super AMOLED obrazovky s Full HD+ rozlíšením. Panel poteší 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu a 360 Hz obnovovacou frekvenciou snímania dotykov.

ZDROJ | Realme

Novinke síce na rozdiel od bežných vlajkových lodí chýba bezdrôtové nabíjanie, no túto slabinu dostatočne vynahradzuje až 65 W rýchlym nabíjaním, s ktorým bude nabitie 4 500 mAh batérie otázkou niekoľkých desiatok minút. Súčasťou čipsetu je už aj podpora pre štandardy Bluetooth 5.2 či Wi-Fi 6e, viac však po stránke konektivity smartfón prekvapí 3,5-mm audio jackom.

Pozrite siSamsung Galaxy XCover 5 odolá pádom, vode, prachu i extrémnym podmienkam

Realme sa dokonca do tohto smartfónu podarilo vtesnať aj stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. Kľúčovú výbavu napokon uzatvára operačný systém Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.

V základnej konfigurácii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom začína Realme GT 5G na domácom čínskom trhu v prepočte na cene 360 €. Oveľa drahšia nebude ani najvyššia konfigurácia s 12/256 GB pamäťou, v prepočte na eurá bude v predaji za zhruba 420 €. Predaj nového modelu mimo Číny však zatiaľ nebol potvrdený.

ZdrojRealme

Komentáre k článku