Realme 6i – prvý smartfón s čipsetom Helio G80 je na svete

Čínska spoločnosť Realme predstavila nový smartfón Realme 6i, o ktorého dizajn sa postaral známy japonský dizajnér Naoto Fukasawa. Zaujať však môže nielen dizajnom, ale aj pomerom medzi cenou a výbavou.

Realme v tomto prípade spomedzi všetkých výrobcov po prvý krát siahlo po novom čipsete Helio G80 od spoločnosti MediaTek. Tento čipset bude v závislosti od verzie spárovaný s 3 alebo 4 GB RAM, resp. úložiskom s kapacitou 64 alebo 128 GB. Aj keď je tento nový čipset špeciálne navrhnutý pre herné (a zároveň cenovo dostupné) smartfóny, Realme 6i na herný smartfón veľmi nevyzerá.

ZDROJ | Realme

Predná strana smartfónu pôsobí veľmi genericky. Pokrýva ju totiž 6,5“ displej s HD+ rozlíšením, ktorý zo spodnej strany obmedzuje pomerne veľký rám. V jeho hornej časti zas nájdeme výrez v tvare kvapky, v ktorom je umiestnený selfie fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx. Oproti predchádzajúcemu modelu Realme 5i ide o dvojnásobne vyššie rozlíšenie selfie fotoaparátu.

ZDROJ | Realme

Nebol by to samozrejme správny tohtoročný smartfón, ak by na jeho zadnej strane neboli umiestnené až štyri fotoaparáty. Tentokrát bude hlavný senzor ponúkať rozlíšenie 48 Mpx. Doplní ho 8 Mpx ultraširokouhlý snímač, 2 Mpx snímač hĺbky a 2 Mpx snímač s makroobjektívom.

ZDROJ | Realme

Snímač odtlačkov prstov sa vzhľadom na cenu smartfónu nedostal pod displej, ale na zadnú stranu. Túto slabinu vo výbave môže vynahradiť pomerne veľká batéria s kapacitou 5 000 mAh, ktorá okrem podpory rýchleho nabíjania až do 18W podporuje aj reverzné nabíjanie, vďaka čomu dokáže pomocou USB-C portu nabíjať aj ostatné zariadenia.

ZDROJ | Realme

Realme 6i bude dostupný na ázijských trhoch od 29. marca v cene od zhruba 160 € za variant s 3 GB RAM, resp. 195 € za variant s 4 GB RAM. Záujemcovia si budú môcť vybrať z bielej verzie „White Milk“ a zelenej verzie „Green Tea“.

ZDROJ | Realme

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku