Razer Project Fiona: srdcia hráčov zaplesajú radosťou

Ak patríte k tým, ktorí sa radi ponoria do virtuálnej reality počítačových hier istotne už doma vlastníte niektorý z množstva počítačov, ktoré sú zamerané práve na hranie hier a na cesty máte niečo menšie a prenosné. Uznajte však, že grafické spracovanie hier  na prenosných herných konzolách nie je práve to orechové a počítač je počítač. Americká spoločnosť Razer vám však v budúcnosti dopraje rovnaké zážitky aj na cestách.

Razer Project Fiona

Americkú spoločnosť Razer mnohí z nás poznajú najmä ako firmu, ktorá vyrába príslušenstvo pre počítače špeciálne vyvíjané pre nadšencov mobilných hier. Tentokrát si však táto spoločnosť pri príležitosti medzinárodnej výstavy CES 2012 pripravila skutočnú lahôdku. Srdce nejedného hráča zaplesá radosťou ak vám prezradím, že spoločnosť predstavila svoj vlastný koncept hráčskeho tabletu. Áno čítate správne, skutočne sa jedná o hráčky tablet. Nie je to však žiadny „leňoch“ s Androidom, na ktorých si zahráte niekoľko hier upravených pre mobilné platformy ale plnohodnotné hráčske náradie, ktoré zahambí nejeden domáci počítač. Aj napriek tomu, že tablet je ešte stále v štádiu vývoja je známe, že v tele z alumínia bije srdce v podobe procesoru Intel Ivy Bridge Core i7, ktorému pomáha doposiaľ neznáma grafická karta. Podľa ohlasov ľudí, ktorí mali tú možnosť si túto štúdiu vyskúšať, si však Project Fiona hravo poradí s najnovšími titulmi medzi počítačovými hrami.

Razer Project Fiona

Samozrejme ovládať hry pomocou dotykovej obrazovky nie je práve to najlepšie riešenie a tak po bokoch 10,1“ displeja s rozlíšením 1 280 x 800 bodov nájdete dvojicu analógových ovládačov s ovládaním podobným tomu aké poznáme z herných konzol Xbox 360 alebo PS3. Pre ovládanie hier samozrejme nechýba ani gyroskop s tromi osami, magnetometer, akcelerometer, alebo vibračná odozva v ovládačoch. Tešiť sa budeme môcť aj na webkameru, Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 3.0 modul spolu s Dolby 7.1 zvukom. Project Fiona je však aj bežným tabletom a tak v ňom nájdete všetko to, čo by ste našli aj v ostatných tabletoch s operačným systémom Microsoft Windows 8. Bohužiaľ akékoľvek podrobné informácie zatiaľ chýbajú, vrátane času uvedenia do predaja. Potešením ale je vyjadrenie CEO spoločnosti Razer o cene, ktorá by nemala prekročiť 1 000 USD (786,29 €). Takže ak patríte k nadšencom treba začať postupne odkladať nejaké tie peniažky aby ste čoskoro mohli svoje okolie ohúriť vašou novou beštiou.

Razer Project Fiona

Foto: razerzone.com

Komentáre k článku