Razer predstavil lacnejšie eGPU riešenie s podporou macOS

ZDROJ | Razer

Razer rozšíril ponuku svojich eGPU adaptérov o nové najlacnejšie riešenie Core X, ktoré za okrem nižšej ceny prináša aj kompatibilitu so systémom macOS.

https://youtu.be/OSAkNJRIxRM

Razer Core X je adaptér pre grafické karty, ktorý dodá grafický výkon zariadeniam s Thunderbolt 3 pripojením, systémom Windows 10 a od teraz už aj so systémom macOS. Thunderbolt 3 dokáže prenášať dáta rýchlosťou 40 Gb/s a v Core X dokáže napájať zariadenia s 100 W prúdom.

ZDROJ | Razer

Nový Core X okrem toho ponúka 650-W integrovaný zdroj, pričom v predchádzajúcom adaptéri Core V2 bol len 500-W zdroj. Core X taktiež konečne prináša podporu pre 3-slotové grafické karty.

ZDROJ | Razer

Nižšia cena sa prejavila na chýbajúcom USB a Ethernet pripojení a tiež Razer Chroma RGB podsvietení. To nie je až tak veľká strata, vzhľadom na výrazné zlacnenie oproti predchádzajúcim eGPU riešeniam.

ZDROJ | Razer

Majitelia zariadení so systémom macOS musia mať pre správne fungovanie nainštalovanú verziu High Sierra 10.13.4, pričom Razer odporúča karty AMD Radeon.

Pozrite siAMD predstavuje 2. generáciu procesorov Ryzen

Oficiálne ovládače na grafické karty pre macOS však poskytuje aj NVIDIA, no ich výkon sa nemusí  cez eGPU riešenie vyrovnať kartám AMD, respektíve kartám bežiacim pod systémom Windows.

Razer Core X je v predaji od dnešného dňa za 299 dolárov. Prechádzajúca verzia Razer Core V2 je dostupná za 499 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojRazer

Komentáre k článku