Razer Phone 2 – nové herné delo do vrecka

ZDROJ | Razer

Známy výrobca herných počítačov, notebookov a príslušenstva predstavil svoj druhý smartfón určený hlavne pre hráčov mobilných hier. Keďže výkon smartfónov z roka na rok rastie, do mobilného sveta čoraz viac prenikajú graficky a herne prepracované hry. Stačí spomenúť PUBG, alebo Fortnite.

https://www.youtube.com/watch?v=PNFBIAkeQSU

Razer Phone 2 je na tieto, ale i tisícky ďalších hier plne pripravený. Pracuje na Snapdragone 845 s grafickým čipom Adreno 630, má 8 GB RAM a 64 GB internej pamäte (našťastie s možnosťou rozšírenia). Razer sa ale chváli vylepšeným systémom chladenia, teda skôr odvodu tepla. Má vraj akúsi vyparovaciu komoru. Tá má byť vypĺňať veľkú časť vnútra tela telefónu.

ZDROJ | Razer

Telo novinky je po novom odolné voči vode a prachu (IP67). V prednej strane sú okrem displeja aj stereo reproduktory s maximálnou hlasitosťou 103 dB, no vo vnútri je DAC s podporou 24-bit zvuku a Dolby 5.1 Digital. Čerešničkou je podsvietené logo na zadnej strane s Chroma RGB systémom od Razeru.

ZDROJ | Razer

Displej typu IGZO je podobný tomu z minulého modelu. Má 5,7 palca, rozlíšenie 1 440 x 2 560 px a 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Jas má podľa výrobcu dosahovať až 580 nitov.

ZDROJ | Razer

Na zadnej strane je duálny fotoaparát skladajúci sa z 12 Mpx hlavného fotoaparátu s optickou stabilizáciou f/1,75 objektívu a druhého 13 Mpx snímača s teleobjektívom (2x zoom, f/2,6). Video je možné nahrávať s 4K Ultra HD rozlíšením. Nad displejom je 8 Mpx webkamera s Full HD videom.

ZDROJ | Razer

Veľkým plusom je aj objemná batéria s kapacitou 4 000 mAh s rýchlonabíjaním cez USB-C port, ale po novom aj možnosťou bezdrôtového nabíjania. Pre to Razer rovno aj vyrobil vlastnú bezdrôtovú nabíjačku, ktorá je, samozrejme, podsvietená so systémom Chroma od Razeru.

ZDROJ | Razer

Prekvapením je zas použitie staršieho operačného systému Android 8.1 a nie verzie 9.0. Novinkou je Razer Cortex Mobile, ktorý je známy z počítačov Razer. V ňom majitelia nájdu odporúčané hry optimalizované práve pre tento smartfón.

Snímač odtlačku prsta si našiel miesto v ON/OFF tlačidle na bočnej strane. Taktiež na novinke nehľadajte 3,5 mm audio port. Razer Phone 2 sa začne predávať vraj už čoskoro s cenou 799 dolárov a v dvoch verziách – lesklej a matnej čiernej. Cena je však bez tamojších daní, takže reálne bude stáť o čosi viac.

ZDROJ | Razer

Okrem Razer Phone 2 výrobca predstavil aj nový gamepad práve pre Razer Phone 2. Obsahuje všetky dôležité ovládacie prvky pre (nielen mobilné) hry. Razer Raiju Mobile komunikuje cez Bluetooth, alebo USB-C port. Batéria vo vnútri vraj vydrží 23 hodín hrania. Cena je stanovená na takmer 150 €. Na trhu bude v poslednom kvartáli tohto roka.

ZDROJ | Razer

ZdrojRazer

Komentáre k článku