Razer HyperFlux – bezdrôtová myš, ktorá nepotrebuje batériu

ZDROJ | Razer

Technológia bezdrôtového nabíjania si našla cestu už aj do herného príslušenstva a ukázal nám to napríklad Logitech. Razer HyperFlux na to ide iným spôsobom. Bezdrôtová myš sa z podložky nenabíja, ale rovno napája.

Razer predstavil svoju predstavu, ako by mala vyzerať moderná bezdrôtová myš. V minulosti sme už videli myšky, ktoré sa nabíjali z podložky pomocou bezdrôtového prenosu energie. Nová myš Razer Mamba HyperFlux sa ale z podložky nenabíja, neobsahuje totiž žiadnu batériu. Myš má teda ponúkať do teraz nevídanú slobodu, keďže ju nezaťažuje kábel a ani vstavaná batéria.

https://youtu.be/mro48mjwwbw

Absencia batérie v myške má niekoľko výhod aj nevhod. Prvým benefitom je určite váha, ktorá činí 96 gramov. S touto myškou sa vám tiež nemôže nikdy stať, že by sa vybila počas hrania. Podložka jej po celý čas dodáva dostatok energie, kým napríklad pri systéme Logitech PowerPlay sa môže stať, že batéria stratí kapacitu a podložka nebude dodávať pre myš dostatok energie. Nevýhodou je samozrejme fakt, že bezdrôtovo túto myš použijete len s podložkou Razer Firefly HyperFlux.

ZDROJ | Razer

Bohužiaľ, podložka nepodporuje štandard Qi. Razer si pre HyperFlux vyvinul vlastný systém bezdrôtového nabíjania. Samotná podložka nie je zaujímavá len bezdrôtovým napájaním, ale aj obojstranným povrchom. Jedna strana podložky má tvrdší povrch, ktorý vhodný na rýchlejšie pohyby. Druhá strana poskytuje mäkší povrch z textilu na presnejšie pohyby.

ZDROJ | Razer

Ak by ste náhodou chceli používať myš Razer Mamba HyperFlux bez tejto podložky, využiť môžete štandardný microUSB port. Samotná myš ponúka typické herné vlastnosti a teda 16 000 DPI, 450 IPS, mechanické programovateľné tlačidlá či farebné podsvietenie s 16,8 miliónmi farieb.

ZDROJ | Razer

Celý systém Razer HyperFlux sa bude predávať v jednom balení, ktoré dostupné budú v prvom štvrťroku za 279,99 €. Zatiaľ ide o jediné produkty s touto funkciou, no ak sa HyperFlux na trhu uchytí, Razer doňho teoreticky môže postupne pridávať ďalšie podložky a myšky s touto funkciou.

ZdrojRazer

Komentáre k článku