Raspberry Pi 3 Model B+ pridáva na výkone a má i gigabitový Ethernet

ZDROJ | Raspberrypi.org

Spoločnosť okolo miniatúrneho počítača Raspberry Pi predstavila vynovený model Pi 3 Model B+. Ten je podobný svojmu predchodcovi z pred niekoľkých rokov, no pridáva na výkone. Navyše má aj gigabitový Ethernet a Wi-Fi ac.

https://www.youtube.com/watch?v=i62xdD4QKtA

Rasperry Pi 3 Model B+ je aktuálne (logicky) najvýkonnejším miniatúrnym počítačom na trhu s logom maliny. Srdcom novinky je vylepšený 4-jadrový 64-bitový Broadcom procesor s Cortex-A53 jadrami. Tie majú takt 1,4 GHz. V prípade výraznejšieho zahrievania sa takt vraj zníži na 1,2 GHz. V doske je osadená aj 1 GB pamäť RAM.

ZDROJ | Raspberrypi.org

Fanúšikov bezdrôtového pripojenia poteší nový Wi-Fi čip s podporou 802.11 ac a teda i dvoch pásiem 2,4 a 5 GHz. Bluetooth 5.0 sa ale nedočkáte, v novinke je osadený Bluetooth 4.2 čip.

Samozrejmosťou sú 4 USB porty, stále však iba v USB 2.0 štandarde. Poteší aj plnohodnotné HDMI a rozširovací 40-pinový port. Detailnú špecifikáciu nájdete na webe výrobcu.

https://www.youtube.com/watch?v=zQZxdiz2UAs

Absolútnou novinkou v Raspberry Pi počítačoch je nový gigabitový Ethernet port. Všetky doterajšie využívali 100-megabitové porty. Keďže je ale port pripojený cez USB 2.0 zbernicu, prenosová rýchlosť bude výrazne pomalšia, no stále niekoľkonásobne vyššia, ako pri starých portoch. Pribudla aj podpora PoE (Power over Ethernet).

Raspberry Pi 3 Model B+ je v predaji od dnes s cenou 35 dolárov, teda rovnakou, ako mal predošlý model.

ZDROJ | Raspberrypi.org
ZDROJ | Raspberrypi.org

ZdrojRaspberry

Komentáre k článku