Quick Charge od Qualcommu dostáva vítanú aktualizáciu pre bezdrôtové nabíjanie

Čipy od Qualcommu sa nachádzajú aj v mnohých nových prístrojoch, ktoré sa predstavili na výstave MWC 2019. Trend nabíjania smart zariadení je jasný, používatelia to chcú bezdrôtovo.

Qualcomm si tento trend uvedomuje a preto aktualizoval svoju technológiu Quick Charge tak, aby bola kompatibilná so štandardom Qi, no aj inými bezdrôtovými nabíjačkami.

Ďalším dôvôdom prečo prichádza Qualcomm s podporou rýchleho bezdrôtového nabíjania je, že mnohé nabíjačky klamlivo uvádzajú podporu systému Quick Charge.

Pozrite siPrichádza Qualcomm Quick Charge 4+ pre ešte rýchlejšie nabíjanie

Qualcomm v spolupráci s UL a Wireless Power Consortium vyvinuli oficiálny testovací systém pre bezdrôtové nabíjačky. V rámci tohto programu sa budú môcť používatelia ubezpečiť, že ich zariadenia sú bezpečné a efektívne.

Univerzálnosť systému zabezpečuje spätná kompatibilita existujúcich adaptérov Quick Charge 2.0 až po 4+. Na zapojenie bezdrôtovej nabíjačky tak nebude nutné kupovať nový adaptér.

Pozrite siEnergous ukázal bezdrôtovú rýchlonabíjačku WattUp Near Field

ZDROJ | Xiaomi

Bližšie podrobnosti o tom, ako bude bude Quick Charge ovplyvňovať výstup bezdrôtového nabíjania Qi zatiaľ nepoznáme. Poznáme však meno prvého výrobcu, ktorý začne ponúkať ich bezdrôtovú nabíjaciu podložku. Je to Xiaomi a jeho 20 W bezdrôtová nabíjačka Mi.

Kompatibilné produkty nájdete v tomto zozname zariadení.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku