Quick Charge 4.0 ponúkne až 28W nabíjanie

ZDROJ | Qualcomm

Výrobcovia si pomaly uvedomujú, že v prípade vybitého smartfónu je jedno, aké má funkcie. Preto nájdeme v nových modeloch pomaly ale isto vyššie kapacity batérie. S vyššou kapacitou by sa však hodilo aj rýchle nabíjanie. A Qualcomm to vie.

S novou technológiou nabíjania, Quick Charge 4.0 chce Qualcomm, známy aj zo segmentu procesorov v smartfónoch, vyrobiť nabíjačku s nabíjacím výkonom až 28W.

quick-charge-4-0
ZDROJ | Qualcomm

Pre porovnanie, momentálnym kráľom rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0 sú smartfóny Huawei. Tie disponujú technológiou Super Charge so výstupným výkonom 22,5W.

Pozrite siMediaTek „napumpuje“ batériu na 70% za 20 minút

Pri novej nabíjačke sa spomína napätie 5V (v rozmedzí od 4,7A do 5,6A) alebo 9V (3A). Nespomína sa 12V či 20V napätie, ktoré síce batériu nabije rýchlejšie, no nabíjanie sprevádzajú vyššie teploty, s ktorými si lítiové batérie veľmi nerozumejú. Určite si prečítajte aj rozsiahly článok, v ktorom sme detailne rozoberali problematiku batérii.

quick-charge-4-0-2
ZDROJ | Qualcomm

Quick Charge 4.0 má tiež ponúknuť technológiu INOV (Intelligent Negotiation of Optimum Voltage), ktorá sa nachádza aj v aktuálnom variante rýchleho nabíjania. Tá má napätie optimalizovať podľa modelu batérie.

Pozrite siPrvá USB-C nabíjačka, ktorá nabíja plnou rýchlosťou

Nový druh rýchleho nabíjania má byť použitý prvýkrát v nových procesoroch od Qualcommu (ako inak) To konkrétne najprv v novinke Snapdragon 830.

ZdrojFudzilla

Komentáre k článku