Qualcomm Snapdragon 712 prichádza s 10-percentným nárastom výkonu

Qualcomm predstavil novú mobilnú platformu pre mobily vyššej strednej triedy. Prichádza len deväť mesiacov po predstavení predchodcu Snapdragonu 710, bude mať o čosi väčší výkon, zlepšené funkcie pri hraní hier či podporu pre rýchlonabíjanie QuickCharge 4.0+.

Nový čipset je postavený na rovnakom10 nm procesore a sofistikovanom, viacjadrovom Qualcomm AI Engine pozostávajúcom z CPU Kryo 360, grafickom čipe Adreno 616 a DSP Hexagon 685. Základná pracovná frekvencia jadier procesoru mierne narástla z 2,2 GHz na 2,3 GHz.

ZDROJ | Qualcomm

Novinka je vybavená všetkými prvkami umelej inteligencie, ktorými disponuje Snapdragon 710, takisto ako podporou pre QuickCharge 4.0+. Pripomeňme, že vďaka tejto technológii dokáže nový procesor nabiť batériu z 0 do 50 % kapacity za 15 minút.

Pozrite siSnapdragon 710 – určený do koča aj do voza

Výrazne vylepšený zvuk cez Bluetooth 5.0 zabezpečujú technológie TrueWireless Stereo Plus a Broadcast Audio. Optimalizovanie čipsetu má zabezpečiť lepšiu životnosť batérie v krátkodobom a dlhodobom horizonte.

ZDROJ | Qualcomm

Kamera ISP Qualcomm Spectra 250 podporuje 10-bitovú farebnú hĺbku a má zachytiť vysokokvalitné fotografie s rozlíšením 32 Mpx pre jednu kameru (alebo 20 Mpx pre duálny fotoaparát) a 4K videá (30 fps). Podpora AI, redukcia šumu či HDR režim pomôže používateľovi získať fotografiu s množstvom detailov.

Umelá inteligencia predstavuje jednu z najsilnejších zbraní Snapdragonu 712. Zlepšuje hrateľnosť hier, má na starosti bezchybnú prevádzku náročných aplikácií, stará sa o výborné fotografie a dokáže porozumieť hlasu používateľa.

Pozrite siSnapdragon 7. série prináša prémiové funkcie do strednej triedy

Modem podporuje tri-band Wi-Fi (2,4, GHz a 5 GHz s DBS (Dual Band Simultaneous) + 60 GHz. Mobilný modem X15 LTE s podporou pre dual SIM je navrhnutý pre lepšie využitie vylepšených funkcií 4G LTE s podporou 4 x 4 MIMO a LAA (License-Assisted Access), čo znamená dvakrát rýchlejšie sťahovanie ako cez LTE.

Snapdragon 712 podporuje satelitné systémy GPS, QZSS, GLONASS, SBAS, Beidou a Gelileo.

Čipset Qualcomm Snapdragon 712 bude mať premiéru na veľtrhu MWC v Barcelone, v nových smartfónoch strednej triedy sa objaví počas tohto roku.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku