Qualcomm Quick Charge 4+ nabije batériu na 50% za 13 minút

Americký Qualcomm Technologies predstavil novú verziu svojej rýchlonabíjacej technológie Quick Charge. Po verziách 3 a 4 prichádza verzia 4+, ktorá vylepšuje parametre práve Quick Charge 4. Tá mimochodom stále nie je na trhu. Batériu dokáže nabiť na 50% kapacity za necelých 13 minút!

ZDROJ | Qualcomm

Technológia Quick Charge 4+ vychádza priamo z technológie 4, no pridáva niekoľko vylepšení. Pomenovanie 4+ si zjavne vyslúžila za mierne vylepšenia a nie generačnú zmenu, ktorú by sme mohli očakávať.

Quick Charge 4+ dokáže nabiť batériu smartfónu z 0 na 50% za necelých 13 minút, čo je o 15% rýchlejšie, ako pri pôvodnej technológii. Quick Charge 4 totiž sľuboval nabitie na 50% za 15 minút.

Zároveň ale nabíjací proces negeneruje také teplo. Podľa Qualcommu má byť nabíjanie o 3°C chladnejšie, ako pri štvorke. Aj preto je vynovená technológia vraj o 30% efektívnejšia. Stále je to však málo napríklad na technológiu Super mCharge od Meizu, ktorá sľubuje nabiť 3 000 mAh batériu za 20 minút.

ZDROJ | Qualcomm

Technológia Quick Charge 4+ obsahuje oproti Quick Charge 4 tri vylepšenia navyše:

  • vylepšený systém Dual Charge s druhým IC čipom v zariadení, vďaka čomu sa prúd rozdelí, čím sa zníži teplota a zníči čas nabíjania
  • ITB – Intelligent Thermal Balancing, ktorý vylepšuje Dual Charge tým, že prúd presúva cez najchladnejšie cesty samostatne čím eliminuje horúce miesta pre čo najlepšie dodávky energie
  • Advanced Safety Features, ktorého úlohou je monitorovanie teploty konektora aj obalu súčasne. Tým má byť zabezpečená ochrana voči prehrievaniu a poškodeniu USB-C portu.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku