Qualcomm predstavil tri nové 4G čipy pre smartfóny

ZDROJ | Qualcomm

Spoločnosť Qualcomm ukázala nové čipy určené pre smartfóny. Modely 720G, 662 a 460 ponúkajú lepšiu podporu pre 4G internet.

Najznámejšia spoločnosť na svete, ktorá vyrába procesory do takmer všetkých smartfónov, oznámila tri nové kúsky – jeden určený pre prémiovejšie smartfóny a dva pre budgetové modely.

ZDROJ | Qualcomm

Pozrite siQualcomm predstavil Snapdragon 855+, využije ho ASUS ROG Phone II

Nové procesory podporujú pripojenie k WiFI 6 a Bluetooth 5.1. Taktiež budú prvé čipy, ktoré budú podporovať indický navigačný systém NavIC.

Hlavnou devízou bude spomínaná podpora pre 4G sieť. Napriek tomu, že technológia 5G pripojenia je už na spadnutie, Qualcomm zaznamenal celosvetový nárast používania práve 4G siete, ktorá zažíva svoj vrchol najmä v Indii.

Qualcomm Snapdragon 720G je primárne určený pre hráčske smartfóny. Čip ponúka podporu pre HDR a záznam 4K Ultra HD videa. Zaujímavosťou je tiež podpora pre 192 Mpx fotografie. Rýchlosť sťahovania je podporovaná až do 800 Mbps.

Druhý predstavený procesor, Qualcomm Snapdragon 662, podporuje smartfóny s trojitým fotoaparátom a nechýba mu modem X11 LTE, ktorý dokáže sťahovať pri rýchlosti 390 Mbps a rýchlosť nahrávania je 150 Mbps. Opäť ide o ideálny čip pre hráčske smartfóny a tiež pre streamovanie hier či videí.

Posledný čip, Qualcomm Snapdragon 460, taktiež disponuje X11 LTE modemom a podporuje smartfóny s trojitým fotoaparátom, no zvyšné funkcie už nie sú také kvalitné ako pri predchádzajúcich čipoch.

ZDROJ | Qualcomm

Pozrite siSpoločnosť Qualcomm naberá posily na rozšírenie virtuálnej reality

Nové čipy od Qualcommu tiež sľubujú lepšiu podporu pre umelú inteligenciu a pre hlasových asistentov zabudovaných v smartfónoch.

Smartfóny s novým čipom Snapdragon 720G pravdepodobne uvidíme ešte v prvom štvrťroku 2020 a zvyšné dva čipy budú zabudované do lacnejších smartfónov, ktoré sa budú koncom roka predávať v Indii.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku