Qualcomm predstavil Snapdragon 855+, využije ho ASUS ROG Phone II

Qualcomm prekvapil a v podstate uprostred životného cyklu čipsetu Snapdragon 855 predstavil jeho vylepšenú verziu. Snapdragon 855+ po prvý krát uvidíme v pripravovanom smartfóne ASUS ROG Phone II.

Čipset Snapdragon 855 od spoločnosti Qualcomm je využívaný vo väčšine vlajkových lodí väčšiny výrobcov, či už ide o smartfóny Samsung na americkom trhu, Sony, LG, Xiaomi, OnePlus a ďalšie. Voľba tohto čipsetu je samozrejmá. Ešte do dneška išlo o najvýkonnejší mobilný čipset z rodiny Snapdragon.

Snapdragon 855+ má podľa slov spoločnosti posunúť latku pre elitných hráčov na smartfónoch o úroveň vyššie. Čipset totiž oproti svojmu predchodcovi prináša vyšší výkon procesora aj grafickej jednotky.

ZDROJ | pixabay.com

Procesor Qualcomm Kryo 485 dokáže fungovať maximálne na frekvencii 2,96 GHz oproti predchádzajúcim 2,84 GHz a grafická jednotka Qualcomm Adreno 640 prinesie o 15 % vyšší výkon. Súčasťou čipsetu bude aj multi-gigabitový modem Snapdragon X24 LTE 4G, no čipset v spojení s modemom Snapdragon X50 5G môže podporovať aj 5G siete.

Pozrite siV Európe máme prvé celoštátne pokrytie 5G! Víťazom je Monako

Qualcomm uvádza, že aj pri používaní 5G má byť modem a samotný čipset natoľko energeticky šetrný, že zariadenia postavené na ňom poskytnú celodennú výdrž batérie. Čipset má byť okrem toho až trojnásobne rýchlejší vo výpočtoch umelej inteligencie a výkonnejší v XR, teda v rozšírenej a virtuálnej realite (AR a VR).

ZDROJ | Google

Najmä vylepšenia v oblasti mobilného hrania motivovali spoločnosť ASUS použiť tento čipset v novom hernom smartfóne ASUS ROG Phone II, ktorý bude oficiálne predstavený už 23. júla. Tešiť sa môžeme najmä na displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a rýchle 30W nabíjanie batérie.

Pozrite siASUS ROG Phone – herný smartfón s pretaktovaným Snapdragon 845

Bežné smartfóny využívajú maximálne 60 Hz displeje, no už aj prvá generácia ROG Phone ponúkala 90 Hz displej. Na tento trend vyššej obnovovacej frekvencie relatívne nedávno nastúpil aj OnePlus, ktorý je tak vďaka tomu často označovaný ako najsvižnejší smartfón na trhu.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku