Pupple: Inteligentný systém pre našich domácich miláčikov

Teraz máme samozrejme na mysli štvornohých a nezištných miláčikov, nie naše úžasné detičky. Na Kickstarteri sa objavila nová kampaň, ktorá v prípade úspechu začne vyrábať smart systém umožňujúci ostať v kontakte s domácimi zvieratkami aj keď sme mimo domova.

ZDROJ | Pupple
ZDROJ | Pupple

Systém sa skladá z niekoľkých častí. Bird je robotická loptička, v ktorej je zabudovaná kamera a Wi-Fi modul. Nest je základňa pre Bird ako aj pre nadstavbu Treat House, kde je ďalšia kamera, Wi-Fi, reproduktory či dávkovač „pamlsiek“. Spolu to všetko tvorí Bird House – inteligentý systém Pupple.

ZDROJ | Pupple

Robotická loptička Bird sa bude vyrábať v štyroch farbách: žltá, červená, biela a čierna. Bird pracuje v troch režimoch. Active – nič nenaštartuje vaše zvieratká tak, ako keď sa s nimi veselo zahráte. Vďaka tomuto systému sa môžete zahrať so svojim miláčikom pomocou appky v smartfóne, aj keď ste v práci, alebo sa zabávate.

Režim Auto – keď sa vám nechce hrať, spustíte tento mód. Domáceho miláčika ním zveríte do rúk umelej inteligencii, ktorá sa s ním „s radosťou“ zahrá. Režim Tired – keď sa v loptičke vybíja batéria, treba ju dať nabiť. Má to zvládnuť za 90 minút.

ZDROJ | Pupple

Systém vie toho pomerne dosť. Diaľkovo môžete psíkovi hádzať pamplsky, rozprávať sa s ním, nastaviť automatické hranie s loptičkou Bird, urobiť si živý streaming alebo videozáznam – a to aj v noci. Záznam aj fotografie sa dajú samozrejme okamžite zdieľať na sociálnych sieťach. Bird House vám vie poslať notifikácie, ak váš chlpáč začne štekať, alebo kňučať.

ZDROJ | Pupple

Loptička Bird je vodeodolná a nárazuvzdorná. Nabíja sa bezdrôtovo, takže váš miláčik sa nezamotá do káblov, ani ich z nudy nerozhryzie. Diaľkové ovládanie sa uskutočňuje pomocou aplikácie v smartfónoch s OS Android a iOS. Zariadenie sa dá aktivovať aj pomocou Amazon Alexa, Google Home a Apple Watch.

ZDROJ | Pupple

Kamera má rozlíšenie 1080 pixelov (Full HD) so štvornásobným digitálnym zoomom, 160 stupňovým objektívom typu rybie oko. S nočnými zábermi pomáha režm IR night vision. O prenos zvuku sa starajú dva mikrofóny s elimináciou ozveny a filtrom šumu. Android je podporovaný od verzie 4.4.2, iOS od verzie 9.

ZDROJ | Pupple

Ako isto tušíte, nejedná sa o lacné riešenie. Celý systém Pupple výjde, už s odrátanou 42-percentnou zľavou, na 289 dolárov. 

Pre množstvo zaneprázdnených ľudí však môže mať tento inteligentný systém svoj význam. Ak im naozaj záleží ich domácom zvieratku, pravdepodobne im nebude ľúto zaplatiť za Bird House požadovanú sumu. Nie je to príjemný pocit, keď máte doma osamoteného psíka a vaše povinnosti vám nedovolia byť s ním.

ZDROJ | Pupple

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku