PUMA chystá reinkarnáciu smart tenisiek z roku 1986!

Vedeli ste, že pred 32 rokmi nemecká športová značka PUMA vytvorila jednu z prvých smart tenisiek sveta? Model RS-Computer mal na päte masívny kus plastu s elektronikou. Teraz ju chce PUMA opäť vyrábať. Vraj lebo pre 32 rokmi predbehla dobu.

ZDROJ | PUMA

Dizajnom síce dobu nepredbehla, veď si len všimnite obrovskú plastovú časť s elektronikou na pätách tenisiek. Už v tom čase ale PUMA dbala na bezpečnosť večerných bežcov – celý pás s logom bol reflexný. K počítaču sa novinka pripájala pomocou 16-pinového kábla ( v strede hornej strany prílepku je kryt portu). Počítačom bol v tom čase Commodore, alebo Apple IIe.

ZDROJ | PUMA

Cieľom smart tenisiek bolo v čase ich vzniku, aby umožňovali športovcom merať svoje výkony a ciele. Snímač v pôvodných teniskách dokázal merať čas, vzdialenosť a vedel vypočítať aj spálené kalórie. Dnes to vedia aj miniatúrne náramky na ruku.

PUMA RS-Computer (Running System) tenisky pre 21. storočie síce vyzerajú rovnako, no majú byť podstatne múdrejšie – obsahujú 3-osí akcelerometer. Zároveň absentuje akýkoľvek port na spojenie s počítačom či smartfónom. Na to slúži Bluetooth 4.0 modul. Pomocou neho sa tenisky spárujú s Android, alebo iOS appkou.

Tá má ale byť v štýle počítača z 80. rokov a ponúkne 8-bitovú grafiku. Snáď ale nebude taká pomalá. Súčasťou aplikácie má byť aj 8-bitová hra.

ZDROJ | PUMA

Batéria vo vnútri sa nabíja pomocou USB kábla. Pôvodné tlačidlá dostali aj novú funkciu – sú informačné LED svetlá, ktoré informujú o splnení denných cieľov, resp. vybití batérie.

Tenisky PUMA RS-Computer budú ale skôr zberateľskou lahôdkou. Výrobca z nich plánuje vyrobiť iba 86 kusov s odkazom práve na pôvodný rok výroby tohto modelu. Cenu výrobca nezverejnil, predávať sa bude od zajtra, 13. decembra, ale iba cez web PUMA.com v US a Japonsku a v kamenných obchodov v Berlíne, Londýne a Tokiu.

ZDROJ | PUMA

 

ZdrojPuma

Komentáre k článku