Prvý TV Box s osemjadrom a Androidom 5.1 má Tronsmart

Jedným z cieľov Androidu 5.0 a jeho vylepšenej verzie 5.1 bola akcelerácia rozvoja smart TV segmentu. Zdá sa, že sa to darí – na trh nastupujú noví výrobcovia.

Tronsmart Orion R68

Jedným z nich je pre nás pomerne neznámy Tronsmart z Číny. Tento týždeň sa mu podarilo zviditeľniť predstavením smart TV boxu Orion R68, ktorý ako prvý kombinuje osemjadrový 64-bitový procesor so systémom Android 5.1. Zaujímavostí má však viac.

Tronsmart Orion R68

Hlavnou zbraňou vnútri krabičky je procesor Rockchip RK3368 s ôsmimi 64-bitovými jadrami architektúry ARM Cortex-A53, ktoré dokážu bežať na 1,5 GHz. Teda nejde o žiadneho výkonového rekordmana, podľa benchmarkov ani neprekoná aktuálne populárne osemjadrá od MediaTeku.

Tronsmart Orion R68

Zaujímavejšia je však integrovaná grafika, ktorá má plnú podporu h.265 kodeku. Orion R68 teda zvláda hardvérovú akceleráciu Ultra HD videa v 60fps, výstup smeruje cez HDMI 2.0 konektor. Okrem toho nechýba viacero USB konektorov, Ethernet ani čítačka SD kariet.

K dispozícii bude verzia s 1 GB RAM a 8 GB úložiskom, takáto konfigurácia by však procesor, spracovanie videa i systém celkovo poriadne brzdila. Rozumnejšou voľbou bude určite kombinácia 2 GB + 16 GB. Cenu zatiaľ výrobca neohlásil, s priamou dostupnosťou je to tiež otázne.

Tronsmart Orion R68

Zdroj a foto: Tronsmart

Komentáre k článku