Prvý smartfón so štyrmi foťákmi, Samsung Galaxy A9, je v predaji na Slovensku

Pre Samsung sú dva či tri fotoaparáty na zadnej strane smartfónov málo, tak do nového Samsung Galaxy A9 osadil rovno štyri. Teraz sa tento unikát dostáva do predaja na Slovensku.

recenziaSamsung Galaxy A9 – štyri fotoaparáty a výbavou bližšie k vlajkovým lodiam

Naša redakcia bola pri tom, keď Samsung predstavil nový smartfón Samsung Galaxy A9. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by sa tento telefón nevymykal bežnému štandardu. Teda, dovtedajšiemu. Výrobca ho totiž vybavil štvoricou fotoaparátov, pričom každý z nich plní svoj účel.

Pozrite siSamsung Galaxy A9 – prvý smartfón so štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane

ZDROJ | Samsung

Prvý z nich je ultraširokouhlý 8 Mpx s clonou f/2,4 a umožní zachytiť viac z okolitej krajiny so zábermi v uhle 120°. Ak ste ďalej od snímaného objektu, môžete si ho priblížiť 2-násobným optickým zoomom. Umožní vám to druhý z fotoaparátov s 10 Mpx a clonou f/2,4.

Tretí, hlavný 24 Mpx fotoaparát bude fotiť dobré zábery nie len cez deň, ale vďaka svetelnosti f/1,7 aj pri slabom svetle. No a na vytváranie snímok s umeleckým nádychom, štvrtý snímač hĺbky ostrosti (5 Mpx, f/2,2) dopraje čarovať s dynamickým zaostrením. Piatym do partie je predný fotoaparát s parametrami 24 Mpx a f/2,0.

Galaxy A9 má pri tom 6,3-palcový Super AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, poháňaný je 8-jadrovým procesorom a pamäte majú hodnoty 6 GB (RAM) a 128 GB (ROM), pričom použiť možete aj microSD kartu do 512 GB.

Batéria má kapacitu 3 800 mAh s nabíjaním prostredníctvom USB-C portu a podporou rýchleho nabíjania. Okrem snímača odtlačkov prstov je možné na zabezpečenie smartfónu využiť aj rozpoznanie tváre. O detailných parametroch smartfónu Samsung Galaxy A9 sme vás, koniec-koncov, informovali pri jeho uvedení.

Samsung Galaxy A9 sa na Slovensko dostáva aktuálne v dvoch farebných variantoch. V čiernej farbe (Caviar Black) je exkluzívne u mobilného operátora Orange a v špeciálnej gradientnej modrej farbe (Lemonade Blue) v značkových predajniach Samsung a v internetovom obchode Samsung.sk. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Samsung Galaxy A9 je 579 €.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku