Prvý problém s Apple Card je na svete, nemôže do peňaženky či vrecka nohavíc

ZDROJ | Apple

Apple len pred niekoľkými dňami začalo distribuovať prémiovú titánovú platobnú kartu Apple Card. Vydáva ju spolu so silným finančným partnerom Goldman Sachs. Apple začalo upozorňovať, že jej povlak sa môže časom poškodiť.

Elegantná a zrejme najkrajšia kreditka na svete prináša aj pomerne zaujímavý problém. Jej majitelia sa musia o ňu primerane starať. Apple dokonca zverejnilo príručku, kde používatelia nájdu návod na jej čistenie. Spoločnosť varuje pred vkladaním karty do kožených peňaženiek a džínsov, pretože môže zmeniť farbu, ktorá sa už potom nedá umyť. Poškodiť ju môže aj odkladanie do blízkosti magnetov (napríklad magnetické zapínanie na taške), kedy sa môže odmagnetizovať.

Titánová karta od Apple je vyleptaná laserom s menom držiteľa karty. Biely povrch sa dosiahne viacvrstvovým procesom nanášania, ktorý sa pridáva k titánovému základnému materiálu.

Ak sa platobná karta Apple Card dostane do kontaktu s tvrdými povrchmi a materiálmi, môže dôjsť k poškodeniu povlaku.

Apple tiež neodporúča priamy kontakt s ďalšími platobnými kartami, alebo inými predmetmi, aby nepoškriabali povrch. Škvrny sa majú ošetriť handričkou z mikrovlákna navlhčenou izopropylalkoholom.

Pozrite siApple má už aj vlastnú kreditku, nazvalo ju Card

Na čistenie karty nie sú vhodné čističe na okná, stlačený vzduch, aerosólové spreje, rozpúšťadlá, amoniak ani abrazívne prostriedky.

Apple uvádza príklady, ako kartu bezpečne uchovávať a prenášať. Napríklad v peňaženke, vrecku alebo obale výrobeného z mäkých materiálov. Ďalšia odporúčaná možnosť je vkladať ju do plastového púzdra pre platobné karty.

ZDROJ | Apple

Apple Card je zatiaľ k dispozícii pre obyvateľov USA. Požiadať o ňu môžu jednoducho, pomocou aplikácie Wallet, alebo cez webstránky Apple. Splniť musia niekoľko parametrov, napríklad príjem, schopnosť splácania a podobne. Podmienky sú však vraj nastavené pomerne benevolentne a získať ju tak môžu takmer všetci.

Ako to už na svete býva, o krásne veci sa treba starať. Apple Card nie je teda žiadnou výnimkou, ale faktom, s ktorým sa treba zmieriť. V opačnom prípade bude mať jej majiteľ po čase stále funkčnú kreditku s nie vábnym výzorom.

ZdrojApple

Komentáre k článku