Prvý iPhone s 5G údajne uvidíme najskôr v roku 2020

Kým väčšina výrobcov smartfónov pripravuje svoje prvé modely s podporou 5G už na budúci rok, Apple musí údajne kvôli súdnym sporom a technickým problémom odložiť 5G až na rok 2020.

Väčšina výrobcov smartfónov sa pri sieťových modemoch spolieha na spoločnosť Qualcomm. S týmto dodávateľom však Apple vedie súdne spory, kvôli čomu bol Qualcomm ako dodávateľ odstrihnutý už aj z dodávky súčiastok pre tohtoročné modely iPhonov. Náhradným dodávateľom je spoločnosť Intel, ktorá má však s 5G technológiou problémy.

Intel pracuje na 5G modeme s označením XM8161, ktorý je vyrobený s 10nm výrobnou technológiou a v roku 2020 by sa mal starať o 5G pripojenie v iPhone. Predchodcom tohto modemu je však verzia 8060, pri ktorej má byť Apple veľmi znepokojený teplotou, ktorú modem pri pripojení k sieti generuje.

RECENZIAApple iPhone XS Max – placka s cenou ojazdeného auta

Namiesto použitia nedokonalého modemu tak Apple údajne odkladá iPhone s 5G pripojením o jeden rok, aby dal Intelu príležitosť na vychytanie všetkých problémov. Ak by však Intel zlyhal, v zálohe je spoločnosť MediaTek, ktorá je skôr známa výrobou čipsetou pre smartfóny nižších cenových tried.

Xiaomi, Oppo, Huawei a ďalší výrobcovia by mali predstaviť tvoje prvé smartfóny s 5G pripojením na budúcoročnej výstave Mobile World Congress v Barcelone. Rovnako budú v priebehu roka naprieč krajinami spúšťané prvé 5G siete, na ktoré sa však zatiaľ bude môcť pripojiť mizivé percento smartfónov na trhu.

ZdrojFast Company

Komentáre k článku