Lenovo ideacentre Y900 RE, prvý desktop v Razer edícii

ZDROJ | Lenovo

Keď na jeseň 2015 spoločnosti Lenovo a Razer oznámili uzavretie spolupráce, ktorá by mala priniesť unikátne hráčske počítače, nie len komunita gamerov, ale aj ostatní technologickí nadšenci očakávali uvedenie prvého spoločného zariadenia. Podľa predpokladov sa tak stalo na výstave CES 2016 v Las Vegas, veď inú, vhodnejšiu príležitosť pre takúto udalosť by ťažko hľadali. No nedočkali sme sa len samotného desktopu, ale rovno uceleného hráčskeho kompletu.

Jeho základom je Lenovo ideacentre Y900 RE (Razer Edition), počítač vybavený štvorjadrovým procesorom 6th Gen. Intel Core i7 K-series a duálnou diskrétnou grafikou NVIDIA GTX 970. Ten je doplnený klávesnicou a myšou Razer Chroma, zvýrazňujúcimi štýl Razer Edition.

Lenovo ideacentre Y900 RE 04
ZDROJ | Lenovo

Okrem jednoduchého upgradovania a údržby má ideacentre Y900 RE praktickú páčku, ktorou sa otvára polopriepriehľadný bočný panel, odhaľujúci usporiadané vedenie vnútorných káblov pre budúce upgradovanie. Perličkou tohto desktopu je systém viacfarebných osvetľovacích efektov Razer Chroma.

Lenovo pre hráčskych záujemcov o ideacentre Y900 RE pripravil aj monitor v štýle Razer Edition, Lenovo Y27g RE Curved Gaming Monitor. Výrobca sa pri jeho uvedení pochválil, že prináša prvý 27-palcový Full HD VA zakrivený herný panel. Ten má 144 Hz obnovovaciu frekvenciu, čo je pre hráčov jeden z podstatných údajov a čas odozvy 8 ms. Tiež je vybavený typickými Chroma osvetľovacími efektmi.

Lenovo ideacentre Y900 RE 06
ZDROJ | Lenovo

Počítač Lenovo ideacentre Y900 RE by mal byť dostupný od júna 2016 za cenu od 2 299 € a monitor Lenovo Y27g RE Curved Gaming Monitor by sa mal predávať od 599 € tak isto od júna t.r.

Lenovo Y27g RE Curved Gaming Monitor 01
ZDROJ | Lenovo

ZdrojLenovo

Komentáre k článku