Prvé štipky informácií o chystanom Symbiane Belle

Nokii sa v poslednom čase nedarí držať informácie pod pokrývkou tak, ako by si to predstavovala, a preto sa čoraz častejšie na internete objavujú rôzne fotografie alebo videá ešte neuverejnených produktov. Kto vie, možno to je cielená práca a „von“ ide iba skutočne to čo má. Nič to však nemení na fakte, že nedávno unikli prvé informácie o novom chystanom Symbiane Belle.

Symbian Belle

Po prvej veľkej pripravovanej aktualizácii Symbianuˆ3 na verziu Anna (2.0) príde na rad aj variant s menom Belle (3.0). Po nedávnych vylepšeniach virtuálnej klávesnice alebo piatich pohotovostných plôch sa zmeny dočkali aj iné, nemenej dôležité súčasti systému. Najviditeľnejšou zmenou je asi prítomnosť stavového riadka s informáciami o baterke, prijímanom signále, Bluetoothe a iných funkciách. Vidieť ho bude všade v menu, pokiaľ nespustíte inú aplikáciu. Sám sa pýtam prečo toto pánom z Nokie nenapadlo už dávno predtým. Ďalšou avizovanou zmenou by mali prejsť widgety na plochách, ktorým pôjde na vynovenom systéme meniť celkovú veľkosť. Padnúť by malo aj obmedzenie pre šesť widgetou na jednu plochu a ich presne stanovené miesta. Fonty písma by sa taktiež nemali vyhnúť malým zmenám.

Symbian Belle

Pre rýchlejšiu a pohodlnejšiu prácu s telefónom pribudnú v určitých momentoch na spodnú časť obrazovky ikony s rôznymi funkciami. Napríklad ako si môžete všimnúť pri screenshote s kalendárom, kde sa nachádza šípka späť, skratka pre číselník, opätovné načítanie (možno synchronizácia?) a tlačidlo pre kontextové menu. Taktiež pribudol alebo sa vlastne vrátil v kalendári aj šikovný denný náhľad, ktorý sme videli v starších verziách Symbianu. Je samozrejmé, že okrem vizuálnych zmien v GUI prinesie Belle aj vylepšenia v rýchlosti a odozvy systému. Zdá sa, že Nokia našťastie pre užívateľov stále pracuje aj na symbiane a prináša nové a nové verzie, no kto vie dokedy. Informácie o dostupnosti a dokončení  tohto firmwéru sú z pochopiteľných dôvodov neznáme a neupresnené.

Symbian Belle

Foto: Nokia

Komentáre k článku