Prvé elektrické motorky na Slovensku oficiálne schválené

ZDROJ | Antik

Štátny dopravný úrad oficiálne schválil elektrické motorky SuperSOCO, ktoré na Slovensku distribuuje spoločnosť Antik. SuperSOCO sú tak prvé plne elektrické motorky, ktoré môžu byť na Slovensku registrované ako motorové vozidlá kategórie L1 a L3.

Spoločnosť Antik Telecom s.r.o. ako oficiálny importér elektrických motoriek SuperSOCO má vo svojej ponuke elektrické motorky a skútre SuperSOCO CU-X, TS, TC, TC-Max a VL-100. Vďaka schváleniu Štátnym dopravným úradom môžu byť tieto elektrické motorky registrované ako motorové vozidlá kategórie L1 (modely CU-X, TS, TC a VL-100) a L3 (TC-Max s maximálnou rýchlosťou 85 km/h).

Pre riadenie vozidiel kategórie L1 je vyžadované vodičské oprávnenie typu AM, ktoré je vydávané spolu s bežným vodičským preukazom. Na riadenie elektromotorky SuperSOCO TC-Max, ktorá je zaradená do kategórie L3 je potrebné dodatočné vodičské oprávnenie typu A1.

Pozrite siIndia to myslí s elektromobilmi naozaj vážne

Pre väčšinu ľudí bude najprístupnejší elektrický skúter SuperSOCO CU-X s dojazdom 85 kilometrov a nabíjacím časom na úrovni 8 hodín. Skúter je dokonca vybavený Full HD kamerou so stabilizátorom obrazu a nočným videním.

ZDROJ | Antik

Pre náročnejších používateľov bude určený model TS s dojazdom až 150 kilometrov s prídavnou batériou. Tento model podporuje superrýchle nabíjanie, vďaka ktorému bude plná kapacita dosiahnutá už za 3 hodiny nabíjania.

ZDROJ | Antik

Model TC spája retro dizajn s modernými technológiami v podobe LCD budíku, LED svetiel a až 160-kilometrového dojazdu. Alternatívny model TC-Max (zobrazený v ikone tohto článku) ponúka ešte vyššiu rýchlosť a dlhší dojazd. Antik však tieto parametre zatiaľ bližšie nešpecifikoval.

ZDROJ | Antik

Podľa zverejnených plánov vlády SR bude možné aj pre motorky radu L získať dotácie na podporu elektromobility už v tomto roku. Presné podmienky dotačného programu pre tieto vozidlá budú zverejnené neskôr.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku