Vuzix má prvé AR okuliare s Amazon Alexa

Hlasová asistentka Amazon Alexa sa dostáva do rôznych druhov zariadení a konečne došlo aj na implementáciu do okuliarov pre rozšírenú realitu. Nie je to ale Amazon, kto tieto okuliare vyrobí.


Za okuliarmi so zabudovanou asistentkou Alexa stojí relatívne malá spoločnosť Vuzix, ktorá využila, že Amazon nedávno povolil využitie hlasovej asistentky v produktoch iných firiem. Po zvukovej stránke budú okuliare fungovať rovnako, ako ktorýkoľvek smart reproduktor z rodiny Amazon Echo, no okrem zvukovej odozvy používateľovi poskytnú aj vizuálnu odozvu v rozšírenej realite.

ZDROJ | Vuzix

Ak teda používateľ požiada Alexu, aby ho navigovala na určité miesto, v jeho zornom poli sa zobrazí mapa s navigáciou. Ako bude v skutočnosti celé používateľské prostredie vyzerať, sa dozvieme na výstave CES 2018, na ktorej budú okuliare predvádzané verejnosti.

https://youtu.be/tziACJVqwUI

Čo ale poznáme už dnes, je približná cena. Pri vydaní budú okuliare stáť zhruba 1 000 dolárov, čo rozhodne nie je málo. Našťastie si to ale uvedomuje aj generálny riaditeľ spoločnosti Vuzix, Paul Travers, ktorý plánuje stlačiť cenu okuliarov pod hranicu 500 dolárov najneskôr do roku 2019.

Pozrite siMagic Leap One – okuliare s rozšírenou realitou prídu už budúci rok

V tom čase by podľa rôznych odhadov mal svoje okuliare pre rozšírenú realitu dokončiť aj Apple. Je teda pravdepodobné, že v roku 2019 a 2020 sa na trhu objaví niekoľko podobných produktov, pričom by sa do spotrebiteľskej sféry mohli vrátiť aj okuliare Google Glass.

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku