Prvá sociálna sieť už nebude zadarmo, Slovákov to ale vôbec neovplyvní

ZDROJ | Twitter

Twitter, jedna z najmenších globálnych sociálnych sietí, minimálne podľa Statista, sa odhodlal na nevídaný krok – spoplatnenie svojich služieb. Nová služba s mesačným poplatkom ponesie názov Twitter Blue.

ZDROJ | Twitter

Twitter je, čo sa počtu používateľov týka, zhruba 8-9x menší, ako Facebook a asi 4x menší ako Instagram. Kým u nás ho používa mizivé percento ľudí, v USA sa však teší veľkej obľube a patrí do prvej trojky najväčších sociálnych sietí. Je tak pomerne veľkým prekvapením, že práve Twitter ako prvý na svete spúšťa platenú službu, Twitter Blue.

Tá bude v prvej fáze platená iba v Austrálii a Kanade.

Používatelia, ktorí sa rozhodnú službu používať mesačne zaplatia 4,49 AUD (cca 2,84 €), resp. 3,49 CAD (cca 2,38 €). Je však nutné podčiarknuť, že služba Twitter Blue nebude náhradou za stále bezplatný Twitter. Je to však krok, ako učiť používateľov platiť za služby, ktoré bežne očakávame ako bezplatné.

Za túto cenu ale získajú niekoľko výhod:

Prvou majú byť Bookmark Folders, teda priečinky pre záložky. Vďaka nim má byť jednoduchšie usporadúvanie uloženého obsahu, tweetov. V zložkách bude možné vyhľadávanie či ich spravovať, pridávať nové apod.

ZDROJ | Twitter

Azda častejšie používanou funkciou bude Undo Tweet. Vďaka tejto funkcii bude možné do 30 sekúnd od publikovania tweetu ho zmazať či upraviť. Funkciu bude nutné zapnúť, aby fungovala. V takom prípade sa na 30 sekúnd zobrazí tweet iba vám, ostatní ho uvidia až potom. Žiaľ, Twitter sa stále nemá k tomu, aby ponúkol tlačidlo na úpravu už existujúceho tweetu.

ZDROJ | Twitter

Funkcia Reader Mode, teda režim čítačky bude schopný zobrazovať vlákna bez zbytočných okolitých šumov, inak povedané grafických prvkov. Tweety či vlákna tak bude možné čítať ako jeden text.

ZDROJ | Twitter

Za vyššie spomínaný mesačný poplatok majú predplatitelia získať aj prístup k rôznym výhodám a bonusom, napríklad špeciálnym sadám ikon, motívom atď. Zároveň majú mať nárok na špeciálnu zákaznícku podporu.

 

ZdrojStatista,Twitter

Komentáre k článku