Prvá akčná kamera so stabilizáciou a 4K sa volá REVL Arc

Už sme si zvykli, že na crowdfundingových platformách sa objavuje množstvo nápadov a riešení, ktoré síce nadchnú, ale do reálneho sveta sa z rôznych dôvodov nedostanú. Veríme však, že tento produkt medzi ne patriť nebude. Na crowdfundingovej platforme Indiegogo sa totiž objavila prvá stabilizovaná UHD kamera, ktorá zvládne aj miesta, kde dominujú akčné kamery.

https://youtu.be/wVd941tLPIg

Ak teda patríte k milovníkom rôznych adrenalínových športov a aktivít, určite vám nie sú akčné kamery neznáme. Však radosť z úspechu pri krkolomných výkonoch je ešte väčšia ak sa vám ju podarí zachytiť na video. Problémom väčšiny kamier je však častá zmena orientácie, ktorá má za následok nestabilizované video.

REVL Arc 02
ZDROJ | Indiegogo

REVL Arc je akčná kamera, ktorá ponúkne hybridnú stabilizáciu, ktorá sa postará o udržanie horizontu. Výsledkom by malo byť skutočne plynulé a krásne video. Okrem bežnej stabilizovaného objektívu, totiž ponúkne REVL Arc aj motor, ktorý sa pri akomkoľvek natočení kamery samotnej. Čo sa videa týka zvládne kamera natáčanie v UHD rozlíšení pri 30 fps. Samozrejme nechýba ani možnosť natáčania spomalených videí, pričom k dispozícii bude 120 fps pri Full HD, alebo 240 fps pri HD videu.

REVL Arc 03
ZDROJ | Indiegogo

Okrem toho vývojári tejto kamery pridali aj niekoľko iných senzorov a tak môžete svoje video obohatiť napríklad o rýchlosť, preťaženie, čas vo vzduchu, nadmorskú výšku, ale v prípade využitia príslušenstva aj srdcový tep. Pre pripojenie k iným zariadeniam, ako je napríklad smartfón využíva kamera Wi-Fi a Bluetooth. Integrovaná batéria postačí na natáčanie UHD videa po dobu 90-tich minút.

https://youtu.be/helKtdl9N6U

Pozrite siČo to vlastne ten crowdfunding je a ako funguje?

Samotná kamera je pritom odolná voči vode do hĺbky troch metrov a je vybavená špeciálnou šošovkou, ktorá zabráni zahmlievaniu. Tvorcovia REVL Arc mysleli aj na strihanie videa a priamo v softvéri, ktorý bude dostupný pre smartfóny nájdete možnosť automatického zostrihania vybraných klipov. Aplikácia totiž vyberie na základe zozbieraných údajov tie najzaujímavejšie scény a tie použije.

REVL Arc 04
ZDROJ | Indiegogo

Počas kampane, ktorá práve prebieha na Indiegogo môžete kameru získať už od 379 USD, pričom neskôr bude v predaji za 399 USD. Vyzerá to však na pomerne úspešnú kampaň, keďže už mesiac pred ukončením kampane jej tvorcovia dosiahli 111 % svojho pôvodného cieľa.

Komentáre k článku